BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy kompleks boisk w Gorzowie

W Gorzowie oddano w środę do użytku nowy kompleks boisk sportowych, którego budowa kosztowała ponad 2 mln zł. Obiekt znajduje się na dachu podziemnego garażu Filharmonii Gorzowskiej.

Obiekt będzie użytkowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Warszawskiej, w przyszłości przez szkoły artystyczne mające powstać przy filharmonii - poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp., Anna Zaleska.

Wielofunkcyjny zespół boisk i bieżni sportowych ze sztuczną nawierzchnią w Gorzowie powstał w ramach inwestycji związanej z budową Centrum Edukacji Artystycznej, którego pierwszym zakończonym elementem jest gmach filharmonii.

Budowa kompleksu boisko w Gorzowie kosztowała 2,1 mln zł i była współfinansowana z funduszy unijnych. Za te pieniądze powstało boisko do piłki nożnej i ręcznej, trzy boiska do koszykówki i tyleż samo do siatkówki, które można wykorzystać również do gry w tenisa ziemnego.

Na obiekcie można prowadzić również zajęcia lekkoatletyczne; jest tam bieżnia o dł. 60 metrów wraz z rozbieżnią do skoku w dal i trójskoku oraz skocznią wypełnioną piaskiem.

Wszystkie boiska wyposażone są w sztuczne oświetlenie, cały zespół jest ogrodzony, a przy każdym z boisk znajdują się ławki. Całkowita powierzchnia obiektu sportowego wynosi ok. 4,8 tys. metrów kwadratowych.

źródło: www.wiadomosci.gazeta.pl
zdjęcie: www.gorzow.pl

logo footer