BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Piknik "ROK DO UEFA EURO 2012" w Warszawie

W sobotę, 11 czerwca, w Warszawie odbędzie się piknik "Rok do UEFA Euro 2012". W ten sposób Warszawa chce wspólnie z mieszkańcami oraz turystami świętować to wielkie sportowe wydarzenie.

Organizatorzy przewidują wiele atrakcji, m.in konkurs, w którym będzie można wygrać bilety na mecze UEFA EURO 2012™

Przez całą sobotę na skwerze Kahla na Powiślu (przy kolejowym moście Średnicowym) trwać będzie wielki piknik "ROK DO UEFA EURO 2012™", a w jego ramach: piknik sportowy, koncerty, konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami związanymi z UEFA EURO 2012™ oraz świetlne widowisko zwieńczające dzień pełen wrażeń. W ten sposób Warszawa chce wspólnie z mieszkańcami oraz turystami świętować to wielkie sportowe wydarzenie.

Piknik jest dla wszystkich którzy chcą aktywnie spędzić sobotnie popołudnie, także najmłodszych fanów piłki nożnej, dla których zaplanowaliśmy wiele atrakcji,  mówi Katarzyna Ratajczyk, Dyrektor Biura Promocji Miasta. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej to ważny moment w historii miasta. Dlatego chcemy, by każdy poczuł klimat sportowej rywalizacji oraz emocje, które będą nam towarzyszyć już za rok. Przez ostatni miesiąc Warszawa żyła akcją "Maźnij mnie!", w której każdy mógł wybrać kolor dekoracji mostu Średnicowego. Na pikniku poznamy wyniki głosowania i zobaczymy most udekorowany kolorowym światłem wybranym przez głosujących.

Piknik "ROK DO UEFA EURO 2012™" na Powiślu startuje już w samo południe. W ciągu dnia Miasto przewiduje wiele sportowych atrakcji. Teren skweru zostanie podzielony na kilka stref, gdzie będzie można poczuć atmosferę UEFA EURO 2012. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, również najmłodsi kibice.

Wieczorną część artystyczną rozpocznie koncert Asia Ash Band, a gwiazdą wieczoru będzie Afromental. Całość poprowadzi Jacek Kurowski, dziennikarz redakcji sportowej TVP wraz z Wujkiem Samo Zło, a za konsolą dj'ską zasiądzie DJ Romi.

Imprezę zakończy widowisko "Świetlny most". Przy wykorzystaniu spektakularnych efektów świetlnych, w otoczeniu Wisły i ze Stadionem Narodowym w tle, na most Średnicowy wjadą najpiękniejsze polskie parowozy. W finale most zostanie podświetlony na kolor wybrany w akcji "Maźnij Mnie!".

Na ten wieczór udostępnimy most i pokażemy go z zupełnie innej strony, mówi Kazimierz Peryt, dyrektor projektu ds. EURO 2012 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Parada najpiękniejszych polskich parowozów i nowoczesnego taboru w rytm muzyki, w kłębach pary i rozbłyskach świateł, pozostawi niezapomniane wrażenia. Tego jeszcze w stolicy nie było! Liczę, że show spodoba się mieszkańcom i pozostawi niezatarte wrażenie. I nie pozostanie nam nic innego jak tylko wykreślać z kalendarza kolejne dni z roku, który został do UEFA EURO 2012™.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer