BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Koncern Viessmann rozbudowuje sektor instalacji grzewczych dla przemysłu

W maju bieżącego roku Viessmann Group przejął holenderskiego producenta kotłów grzewczych wysokoparametrowych oraz parowych, firmę HKB Ketelbouw B.V.

HKB specjalizuje się w wytwarzaniu kotłów o bardzo wysokich mocach, przeznaczonych do zastosowania w przemyśle. Dzięki temu przejęciu Viessmann mógł rozszerzyć zakres mocy oferowanych przez siebie kotłów z wcześniejszych 20 MW do 116 MW (120 ton pary na godzinę).

KHB Ketelbouw została założona w 1989 roku i ma dziś siedzibę w holenderskiej miejscowości Venlo. Głównym obszarem działalności firmy jest projektowanie, konstruowanie oraz produkcja kotłów przemysłowych i systemów recyrkulacji ciepła, poprzez budowę instalacji, aż po budowę kompletnych kotłowni dla przemysłu.

Ogromne know-how w budowie instalacji na całym świecie, które firma HKB zgromadziła przez lata swojej działalności, będzie wzbogacane w Grupie Viessmann. Dzięki rozszerzeniu spektrum produktów przed sektorem instalacji przemysłowych w firmie Viessmann otwierają się nowe perspektywy. W związku z wysokim zakresem mocy kotły produkowane przez HKB Ketelbouw posiadają duże gabaryty. Położenie fabryki HKB bezpośrednio przy porcie w Venlo jest idealne, gdyż umożliwia dogodny transport wykorzystujący drogę morską.

Produkty oraz wiedza i doświadczenie HKB z jednej strony i ogromna międzynarodowa sieć dystrybucji Viessmann Group z drugiej w zasadniczy sposób przyczynią się do dalszego wzrostu obrotów na niezwykle przyszłościowym międzynarodowym rynku dużych instalacji grzewczych jak i parowych w przemyśle.

źródło i zdjęcie: TESTA Communications Sp. z o.o.

logo footer