BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

NCS uzgodniło warunki porozumienia z Generalnym Wykonawcą Stadionu Narodowego

Narodowe Centrum Sportu i Konsorcjum Generalnego Wykonawcy, Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa – PBG , potwierdziły warunki porozumienia w sprawie zasad i terminów zakończenia budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

W wyniku wezwania Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa – PBG przez Narodowe Centrum Sportu w dniu 1 czerwca br. do usunięcia w ciągu 14 dni naruszeń warunków umowy z dnia 4 maja 2009 roku, w dniu 7 czerwca br. strony ustaliły warunki porozumienia mającego na celu zwiększenie tempa i efektywności prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Główne postanowienia porozumienia przewidują, że w Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa - PBG wiodącą rolę i odpowiedzialność wobec Narodowego Centrum Sportu przejęła Spółka Hydrobudowa Polska SA. Zmiana lidera Konsorcjum przyczyni się do zwiększenia efektywności prac m. in. poprzez zmiany w kierownictwie budowy i zaangażowanie dodatkowych sił wykonawczych.

Cena kontraktu pozostaje nie zmieniona. Ponadto treść porozumienia reguluje wszelkie kwestie związane z wzajemnymi roszczeniami stron.

Termin zakończenia wszelkich prac i przekazania całości obiektu Narodowemu Centrum Sportu nastąpi 30 listopada 2011. Zdecydowaliśmy, że koniec listopada br. jest terminem bezpiecznym dla wszystkich prac, które muszą zostać wykonane na Stadionie. Są to nie tylko prace związane z generalnym wykonawstwem, ale także wszystkie inne dodatkowe prace wykończeniowe, powiedział Rafał Kapler, Prezes Narodowego Centrum Sportu.

Termin ten oznacza zakończenie wszelkich prac na Stadionie Narodowym:

  • przewidzianych umową z Generalnym Wykonawcą
  • związanych z dodatkowymi pracami zleconymi w trakcie trwania umowy
  • robotami i pracami wykończeniowymi realizowanymi w trakcie trwania kontraktu z Generalnym Wykonawcą przez Inwestora.

Do 14 czerwca br. Generalny Wykonawca przedstawi dwa wiarygodne programy naprawcze dla schodów kaskadowych, uwzględniające dwie różne technologie. NCS wybierze według własnej oceny jeden z tych programów, wszelkie koszty w obu przypadkach poniesie Wykonawca.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer