BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej została otwarta!

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej została otwarta! Otwarty aquapark to kolejny sukces Miastoprojektu Wrocław, który w ciągu niespełna roku sprawdził się jako sprawny realizator inwestycji.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to nowoczesny park wodny, wraz z istniejącymi w bezpośrednim sąsiedztwie pensjonatami i wyciągami narciarskimi, który tworzy jedyny w Polsce kompleks całorocznych atrakcji turystycznych.

Oferta Termy Bania skierowana jest do klientów, którzy chcą skorzystać z rozrywek parku wodnego, SPA oraz właściwości wód termalnych pochodzących z odwiertu głębinowego. Wszystkie te atrakcje dostępne są w obiekcie, zaprojektowanym z myślą nie tylko o komforcie gości, ale też o ochronie środowiska.

Obiekt został zaprojektowany przez Biuro Projektowe ETC Architekci, które w trakcie budowy zaprosiło do współpracy Miastoprojekt Wrocław. Podpisaliśmy umowę w sierpniu 2010 r., momencie kryzysowym dla realizacji inwestycji, która została wcześniej rozpoczęta, lecz nie realizowana zgodnie z oczekiwaniami inwestora, mówi Grzegorz Rosik, dyrektor Miastoprojekt Wrocław. Zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie i zrealizować je w ustalonym, ambitnym harmonogramie. Mieliśmy za sobą doświadczenia związane z podobnymi inwestycjami - pracowaliśmy już przy budowie aquaparków m.in. we Wrocławiu, Rudzie Śląskiej, Polkowicach i Głogowie.

W przypadku inwestycji w Białce Tatrzańskiej Miastoprojekt Wrocław zawarł aż 45 kontraktów. Jako realizator inwestycji był odpowiedzialny za wybór wykonawców i dostawców, zarządzanie wszystkimi pracami, ich rozliczanie i odbiór, a na koniec uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej w pigułce

Trójkondygnacyjny budynek o kubaturze ponad 43 m kw. został zbudowany na działce o powierzchni 18 tys. m kw. Park Wodny podzielony jest na trzy strefy: saunarium (z 5 saunami i 3 nieckami basenowymi), rekreacyjną (z 4 nieckami basenowymi i atrakcjami wodnymi) i rozrywkową (z 3 nieckami ze sztuczną falą, rwącą rzeką, grotą, brodzikiem, placem zabaw dla dzieci, 3 zjeżdżalniami i piaskową plażą). Ciekawostkami, które wyróżniają obiekt wśród innych aquaparków, są m.in. dach pokryty naturalną zielenią, nawiązujący do krajobrazu Podhala, oraz wykorzystanie do celów grzewczych wód geotermalnych. Inwestor skorzystał w dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

źródło i zdjęcie: Profit Communications

logo footer