BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Szczyrku ma powstać nowy hotel i aquapark

W miejsce hotelu Włókniarz ma w Szczyrku powstać nowy hotel wraz z aquaparkiem. Przetarg na kupno hotelu wraz z działką zostanie ogłoszony w lipcu bądź sierpniu. Cena wywoławcza to 12 mln złotych.

W ostatnich latach hotel Włókniarz coraz bardziej nie przystawał też do współczesnych wymogów. Wreszcie został zamknięty, a od skarbu państwa przejęło go miasto. Samorządowcy uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie opustoszałego gmachu.

Jego cenę minimalną radni określili na 12 mln zł. Chcą, aby na bazie Włókniarza powstał w Szczyrku nowoczesny hotel i aquapark. Zależy nam, aby towarzyszył mu średniej wielkości park wodny. Dlatego szukamy poważnego inwestora, który może to zrealizować, mówi Tomasz Laszczak z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Szczyrku.

Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku wyjaśnia, że pojawienie się w mieście nowoczesnego hotelu wraz z aquaparkiemi byłoby dla Szczyrku bardzo korzystne. Jest tu tylko mniejszy basen w Centralnym Ośrodku Sportu, ale to za mało. Mamy góry i piękne szlaki, ale brakuje nam wody. Dla turystów, którzy przyjeżdżają tu zwłaszcza latem, aquapark byłby magnesem i na pewno byłby pełen gości, dodaje Bugaj.

Cena za hotel Włókniarz nie jest mała. Urzędnicy wyjaśniają jednak, że w zamian nowy właściciel otrzyma wielki obiekt o powierzchni 7 tys. m kw., położony na pięknej półtorahektarowej działce u podnóża Klimczoka. To centrum miejscowości.

Na razie staramy się wypromować tę ofertę, aby skusić jak największą liczbę potencjalnych inwestorów. Pierwsze sygnały od zainteresowanych już mamy. Przetarg na sprzedaż Włókniarza ogłosimy najprawdopodobniej w lipcu lub sierpniu, mówi Laszczak.

źródło: www.bielskobiala.gazeta.pl
zdjęcie: Tomasz Fritz/Agencja Gazeta

logo footer