BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Testy bezpieczeństwa na stadionie w Poznaniu

Realizując zalecenia zawarte w Zintegrowanej Koncepcji Bezpieczeństwa UEFA EURO 2012, na Stadionie Miejskim w Poznaniu w dniu 21 czerwca przeprowadzone zostaną ćwiczenia sprawdzające przygotowanie organizacyjne służb i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na obiekcie.

Ćwiczenie organizowane jest wspólnie przez Miasto Poznań i Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W ćwiczeniu udział biorą służby, straże, inspekcje i podmioty odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim podczas turnieju finałowego UEFA EURO 2012.

Ważnym punktem ćwiczeń jest ewakuacja kibiców z sektorów zlokalizowanych na jednej z trybun stadionu. Przedsięwzięcie to zostanie zrealizowane dzięki przeprowadzonej praktycznie ewakuacji, w której najważniejszą rolę będą odgrywali statyści. Licząc na aktywny udział mieszkańców Poznania, organizatorzy chcą zaprosić wszystkich chętnych w dniu 21 czerwca, by wziąć udział w testach bezpieczeństwa na stadionie w Poznaniu. Darmowe bilety umożliwiające wejście na stadion można będzie pobrać od godziny 16.00 w kasach stadionu bezpośrednio przed rozpoczęciem ćwiczeń. Osoby, które zdecydują się na udział będą mogły obejrzeć stadion z trybuny, a przed rozpoczęciem ćwiczeń zostanie im zaprezentowany na telebimach film na temat budowy Stadionu Miejskiego.

Testy bezpieczeństwa w stadionie w Poznaniu rozpocznie się po godz. 17:00 i potrwa kilka minut. Po zajęciu miejsc w wyznaczonych sektorach kibice-statyści zostaną poinformowani o zagrożeniu występującym na stadionie. Na podstawie informacji otrzymywanych od służb informacyjno-porządkowych nastąpi ewakuacja kibiców na zewnątrz stadionu. Wyznaczeni statyści będą odgrywać role rannych i zostaną przetransportowani do punktów pomocy medycznej, stanowisk dekontaminacji Państwowej Straży Pożarnej lub do szpitali referencyjnych. Po opuszczeniu stadionu osoby, biorące udział w ewakuacji rozejdą się opuszczając okolice stadionu.

Przebieg ćwiczenia będzie rejestrowany, a materiał audiowizualny będzie wykorzystany do prezentacji multimedialnych promujących Poznań jako miasto-gospodarz turnieju finałowego UEFA EURO 2012, które już dziś wraz z poznaniakami praktycznie przygotowuje się, by zagwarantować bezpieczeństwo obok sportowych emocji.

źródło i zdjęcie: www.poznan.pl

logo footer