BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konsorcjum Alpine Budus wybuduje stadion Cracovii

Po analizie formalno-prawnej złożonych ofert komisja przetargowa ogłosiła wyniki przetargu na budowę nowego stadionu Cracovii. Zwycięzca przetargu wybudował m.in. Allianz Arenę w Monachium i stadion w Klagenfurcie, a obecnie buduje Stadion Narodowy w Warszawie.

Nowy stadion Cracovii przy ulicy Kałuży w Krakowie wybuduje niemiecko-austriacko-polskie konsorcjum Alpine Budus w którego skład wchodzą firmy Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska Sp. z o.o. z Krakowa i KPBP „Budus” S.A. z Katowic. Nowy obiekt Pasów powstanie w oparciu o koncepcję przedstawioną w grudniu 2007 roku przez hiszpańskie konsorcjum Estudio Lamela i Sener, a koszt samej realizacji będzie wynosił 157 mln złotych, czyli 40 mln złotych mniej niż przewidywał kosztorys.

Stadion Cracovii zostanie zamnknięty na kilkanaście miesięcy.Zakończenie realizacji części sportowej inwestycji, która umożliwi rozgrywanie meczów z udziałem kibiców przewidywane jest na jesień 2010 r. Prace przy budowie części biurowej i handlowo-usługowej nowego stadionu Cracovii potrwają nieco dłużej.

Spółka Alpine, założona we wrześniu 1965 r., jest jednym z wiodących koncernów budowlanych w Austrii, który dynamicznie wchodzi na rynki nowych krajów Unii Europejskiej realizując szereg inwestycji w budowie dróg, elektrowni oraz w sektorze ochrony środowiska. Alpine realizuje obecnie jedno z największych przedsięwzięć budowlanych w Polsce - budowę południowego odcinka autostrady A1. Wcześniej, w latach 1997 - 2001, Alpine wybudowała już w Polsce autostradę A4.

źródło: www.terazpasy.pl
zdjęcie: www.cracovia.pl

 

logo footer