BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Szkolenia koordynatorów i koordynatorek wolontariatu

Już w lipcu w Warszawie i Wrocławiu odbędą się szkolenia przedstawicieli i przedstawicielek organizacji sportowych poświęcone tematowi współpracy z wolontariuszami na Euro 2012.

Osoby doświadczone jak i te, które dopiero rozpoczynają przygodę z wolontariatem sportowym są zaproszone przez organizatora na szkolenia przedstawicieli i przedstawicielek organizacji sportowych. Tematem szkoleń organizowanych przez Fundację Wolontariat dla Sportu oraz Projekt Społeczny 2012 będzie współpraca z wolontariuszami na Euro 2012. W ramach szkoleń uczestnicy dowiedzą się jak efektywnie współpracować z ochotnikami angażującymi swój czas i talenty do wsparcia rozwoju sportu.

Szkolenie zakłada pracę w grupach oraz indywidualną pracę uczestników z prowadzącymi, tak aby przedstawiciele organizacji dopasowali zdobywaną wiedzę do potrzeb organizacji, w których działają. Organizatorzy oferują bardzo kompleksowy program dotyczący rekrutacji, szkoleń, motywowania wolontariuszy, jak i aspektów prawnych. Ukończenie szkolenia zostanie uwieńczone certyfikatem. Jest to pierwsze tego rodzaju szkolenie skierowane do organizacji sportowych w Polsce.

Szkolenie koordynatorów i koordynatorek wolontariatu jest niezwykle ważne jeśli chcemy rzeczywiście wspierać rozwój wolontariatu w Polsce. Euro 2012 wzbudzi szerokie zainteresowanie wolontariatem sportowym w naszym kraju i należy przygotować kluby i organizacje sportowe na przyjęcie ochotników. Zaangażowanie wolontariuszy wymaga umiejętności dotyczących zarządzania, tak aby nie zmarnować entuzjazmu i kapitału zaufania z jakim do organizacji przychodzą entuzjaści sportu.

Realizacja projektu wynika z rekomendacji "Wolontariat w sporcie. Sport dla wolontariatu" opublikowanych w czerwcu 2010 roku przez grupę "Wolontariat Sportowy 2012+" i jest realizowany w ramach wsparcia udzielonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer