BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Warszawa ma szansę zostać Europejską Stolicą Sportu 2012

Warszawa przegrała walkę o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 jednak ma szansę stać się Europejską Stolicą Sportu w 2012 roku.

Wiele wskazuje na to, iż w walce o Europejską Stolicę Sportu 2012 wszystkie instytucje miasta, komunalne i prywatne, zjednoczą się i uratują honor stolicy. Zrobiono dużo, aby zniechęcić gości: brak autostrad, kolei, metra. Zapowiada się więc impreza kameralna, dzięki czemu łatwiej będzie zapewnić odpowiednią jakość, wysoki standard usług i bezpieczeństwo na Euro.

Warszawa ma szansę zostać Europejską Stolicą Sportu 2012 ponieważ będzie miała stadion ulokowany w malowniczym miejscu - w odróżnieniu od innych miast - tuż obok stuletniego parku Skaryszewskiego z jednej strony, odnowioną ul. Francuską na Saskiej Kępie z malowniczymi knajpkami oraz widokiem na Wisłę i Stare Miasto z drugiej. Pozostałe tereny dzielnicy Pragi będą odgrodzone płotem w związku z budową stacji metra Warszawa-Stadion.

Dojazd kibiców na stadion zapewni komunikacja miejska dysponująca szybkimi tramwajami PESA i autobusami. Z pomocą wyruszą też taksówkarze, restauratorzy i hotelarze dysponujący swoim transportem. Już na ulicach Warszawy można spotkać pojazdy przeznaczone do przewozu kibiców na stadiony z lotniska czy hoteli. Do czasu Euro pojazdy te wykorzystywane będą do przewozu turystów po Warszawie.

źródło: www.ttg.com.pl
zdjęcie: Piotr Żyła

logo footer