BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Murawa na stadionie we Wrocławiu

Na stadionie we Wrocławiu w zeszłym tygodniu została położona murawa. Cztery pierwsze ciężarówki z trawą dotarły na stadion aż z Węgier, gdzie znajduje się farma, na której rosła trawa.

Ułożone rolki murawy na stadionie we Wrocławiu mają długość około 17 metrów i są szerokie na 120 centymetrów, a ich grubość waha się od 2,5 do 3 cm. Układa je firma Marchfeldrasen, która rozłożyła murawę już na 88 stadionach, w tym na nowym stadionie w Bukareszcie, gdzie w przyszłym roku rozegrany zostanie finał Ligi Europejskiej.

Murawa na stadionie we Wrocławiu składa się aż siedmiu odmian traw, powstała pod nadzorem profesora Karola Wolskiego - Kierownika Zakładu Łąkarstwa i Kształtowania Terenów Zieleni na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zdaniem profesora Wolskiego - właśnie taka mieszanka odpowiada najlepiej warunkom klimatycznym Wrocławia.

Murawa z tej samej produkcji została położona już między innymi na stadionach w Innsbrucku i Klagenfurcie, na których odbywały się Mistrzostwa Europy w 2008 roku. Ta sama firma dostarczała trawę na obiekty Rapidu Wiedeń, Red Bulla Salzburg czy Lewskiego Sofia. W Polsce z usług firmy Marchfeldrasen skorzystały kluby z Krakowa - Wisła i Cracovia, oraz Gliwic - Piast i Warszawy - Polonia i Legia. Dostarczała ona także murawę na boisko główne i treningowe Śląska Wrocław.

Chociaż murawa na stadionie we Wrocławiu jest już gotowa, to przez około trzy tygodnie nie będzie można jeszcze korzystać z boiska ze względu na konieczność ukorzenienia trawy.

źródło i zdjęcie: www.2012.wroc.pl

logo footer