BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Piąta edycja programu "Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga" - wyniki

Znane są już wyniki piątej edycji społecznego programu FFiL Śnieżka SA "Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga". Główną nagrodę - profesjonalne, wielofunkcyjne boisko sportowe zdobyła Szkoła Podstawowa w Górze z województwa wielkopolskiego.

Poziom nadesłanych prac w tegorocznej edycji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem zespołowym. Ich prace to prawdziwe dzieła sztuki, dlatego wybór zwycięskiej pracy był niezwykle trudny, mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR w FFiL Śnieżka SA.

Jak powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze Elżbieta Kacprzak zaraz po otrzymaniu informacji o wygranej w piątej edycji społecznego programu FFiL Śnieżka SA "Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga" Największe emocje były wczoraj, a dziś widziałam łzy w oczach dzieci. To jest ogromny sukces i radość dla naszej szkoły. Takie boisko będzie nam służyć wiele lat.

Na podium znaleźli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Suskiej w Babiętach Wielkich oraz Zespół Szkół w Chrząstawie Wielkiej. Otrzymają oni od Śnieżki zestaw farb do odmalowania sal lekcyjnych.

Szkoła Podstawowa w Dobrzyniówce została uhonorowana wyróżnieniem specjalnym przez firmę Tamex Obiekty Sportowe S.A., partnera programu. Dzieci z tej szkoły dostały profesjonalne, przenośne bramki do gry w piłkę nożną, piłki oraz drobne upominki.

Poziom był niezwykle wyrównany, różnica między pierwszym, a drugim miejscem była naprawdę niewielka. O wszystkim decydowały niuanse i emocje. Nie wiem czy innego dnia nasz werdykt by się nie zmienił - przyznała Tatiana Mindewicz-Puacz z agencji PR Task Force Consulting, autor programu.

Teraz czas na budowę boiska dla małych-wielkich zwycięzców. Prace potrwają w okresie wakacji, by na początku roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górze mogli zadebiutować na swoim nowym obiekcie. Wykonawca prac, firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. gwarantuje, że nie będzie żadnych opóźnień, jak w przypadku stadionów na Euro 2012 i jeszcze we wrześniu będzie można rozgrywać mecze na nowym boisku.

Patronem programu "Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga" jest Polski Komitet Olimpijski. Wsparcia udzielił także Centralny Ośrodek Sportu-Torwar, gdzie odbyły się obrady jury konkursu. Honorowymi Ambasadorami programu zostały Małgorzata Socha, Katarzyna Żak, Anna Nowak-Ibisz oraz Maria Konarowska. Od 20 czerwca wszystkie prace można obejrzeć w Centrum Olimpijskim PKOI.

W tegorocznej edycji o nagrodę główną walczyły 52 szkoły z całej Polski. Jury oceniało projekty w czterech kategoriach: pomysł, zaangażowanie (praca zespołowa), wrażenie artystyczne oraz jakość wykonania.

źródło i zdjęcie: www.koloroweboiska.pl

logo footer