BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Modernizacja kompleksu sportowego Paprocany w Tychach

W Tychach ruszyły prace przy modernizacji kompleksu sportowego Paprocany. Miasto zainwestuje kolejne 750 tys. zł. w modernizację kompleksu, gdzie czasie Euro 2012 będą mogli trenować piłkarze.

Prace przy modernizacji kompleksu sportowego Paprocany w Tychach ruszyły w ostatnich dniach. W budynku zaplecza kompleksu wyremontowane zostaną pomieszczenia sanitarne i natryski; wszystkie pokoje zostaną także pomalowane.

Na boisku do piłki nożnej założone będzie oświetlenie, wprowadzony zostanie także system mechanicznego nawadniania murawy. Rozbudowane zostanie boisko do siatkówki.

W ubiegłym tygodniu murawę boiska treningowego sprawdzał przedstawiciel UEFA, Irlandczyk Stephen Baker, który przeprowadził dokładną analizę gruntu i kontrolował sprzęt do pielęgnacji boiska.

Baker jest specjalistą ds. murawy - to m.in. on prowadził szkolenia dotyczące wykonania boisk piłkarskich na Euro 2012.

Po przeprowadzeniu bardzo dokładnej i wnikliwej kontroli Stephen Baker stwierdził, że zarówno jakość trawy jak i jej ukorzenienie jest bardzo dobre. Równie ważne jest to, że trawa jest zdrowa, nie ma w niej pleśni czy grzybów. Podobał mu się także stosowany u nas system odwodnienia, powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, Marcin Staniczek.

Dbałość o jakość nawierzchni boiska, a przede wszystkim komfort grających tu zawodników, podkreśla też prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Odpowiednia nawierzchnia trawiasta to wymóg władz piłkarskich, ale przede wszystkim możliwość rozgrywania meczów przez cały rok, komfortowe warunki gry i mniej kontuzji zawodników. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach, by komfort korzystania z kompleksu sportowego Paprocany był jeszcze większy, zadeklarował prezydent.

Modernizowany obecnie kompleks sportowy Paprocany w Tychach znajduje się nad Jeziorem Paprocańskim. Ekipy piłkarskie miałyby nocować w pobliskim 5-gwiazdkowym hotelu "Piramida", z którego wielokrotnie korzystała polska kadra, rozgrywająca mecze na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

źródło: PAP
zdjęcie: www.tychy.pl

logo footer