BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Park Wodny "Orka" w Bolesławcu otwarty

Na początku czerwca został otwarty w Bolesławcu Park Wodny "Orka". Jest to pierwsza tego typu placówka w mieście. Inwestorem jest miasto Bolesławiec wsparte dofinansowaniem z funduszy unijnych.

Park Wodny "Orka" w Bolesławcu to pierwsza tego typu inwestycja w mieście. Jest on wyposażony w:

  - Halę basenową z: basenem sportowym o wymiarach 25m x 16m, basen rekreacyjny o powierzchni ok. 200m2. W basenie rekreacyjnym znajdują się: trzy tory do nauki pływania dla dzieci, leżanki powietrzne, karuzela wodna (dzika rzeka), wodospad, armatki wodne, kaskada wodna, gejzery, brodzik dla najmłodszych o powierzchni 25 m2, ponadto w hali basenowej znajdują się dwie wanny bąbelkowe i trzy zjeżdżalnie.

  - Część fitness, w której znajdują się siłownia oraz klatka do squasha.

  - Część relaksacyjną - wyposażoną w gabinet masażu, solarium oraz zespół saunowy.

W otwartym Parku Wodnym "Orka" w Bolesławcu znajduje się bar, sklepik ze sprzętem sportowym, podziemny parking dla 48 samochodów osobowych.

Całkowity koszt budowy Parku Wodnego wyniósł 20,3 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych (Regionalny Program Operacyjny, Priorytet 6, Działanie 6.2 "Turystyka aktywna") w wysokości 6 mln zł.

Park Wodny "Orka" w Bolesławcu zaprojektowała Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek z Ostrowa Wielkopolskiego.źródło i zdjęcie otwierające: www.prsupport.net.pl

logo footer