BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

PGE Arena Gdańsk oficjalnie oddana do użytku!

We wtorek w Gdańsku oficjalnie wręczono pozwolenie na użytkowanie PGE Areny. To drugi po Stadionie Miejskim w Poznaniu obiekt gotowy na rozgrywki UEFA EURO 2012TM.

Pozytywna opinia straży pożarnej była ostatnim elementem brakującym do uzyskania zgody na użytkowanie stadionu PGE Arena Gdańsk od inspektora nadzoru budowlanego. Warunek ten został już spełniony i we wtorek kilka minut po godzinie 10, na terenie PGE Areny Gdańsk uroczyście wręczono zgodę na użytkowanie obiektu.

Podczas ceremonii prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił wszystkich na Dzień Otwarty na PGE Arenie, który odbędzie się 6 sierpnia. Będzie to jednocześnie inauguracja działalności stadionu. Prezydent Adamowicz podziękował również za pomoc i wsparcie w trakcie realizacji projektu budowy PGE Areny wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom, w tym Marcinowi Herra, prezesowi spółki PL.2012.

Najbliższe miesiące to czas pracy nad procedurami organizacyjnymi, w szczególności związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa, ale również tymi, które zapewnią jak największy komfort widzów przed, w trakcie i po imprezach na stadionie. Dzisiaj kluczowe jest przygotowanie areny do najwyższych wymagań i kryteriów UEFA, co pozwoli znaleźć się PGE Arenie wśród najlepszych stadionów w Europie i na świecie.

Na 325 dni przed Turniejem w Polsce są gotowe już dwa stadiony. Dwa pozostałe są w bardzo zaawansowanej fazie budowy, a każdy z obiektów będzie w użyciu przynajmniej przez pół roku przed Mistrzostwami, co pozwoli na jak najlepsze przygotowanie organizacyjne do Turnieju. Spółka PL.2012 będzie kontrolować te działania razem z Miastami-Gospodarzami oraz innymi partnerami projektu.

Oficjalnie oddana do użytku PGE Arena Gdańsk będzie gospodarzem dla czterech meczów UEFA EURO 2012TM. Rozegrane na nim zostaną trzy mecze grupy C oraz jeden ćwierćfinał. Każdy z meczów na żywo obejrzy 42 tysiące widzów.

Ponadto stadion będzie areną dla innych imprez sportowych, kulturalnych i wydarzeń masowych, a jego pomieszczenia i otoczenie będą wykorzystywane komercyjnie.

źródło: PL.2012
zdjęcie: Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

logo footer