BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach

Budowę hali widowiskowo-sportowej "Podium" w Gliwicach zrealizuje firma Polimex-Mostostal. Firma wygrała przetarg kwotą ok. 294,3 mln zł.

Wyniki przetargu na budowę hali widowiskowo-sportowej "Podium" w Gliwicach władze miasta przedstawiły podczas czwartkowej konferencji prasowej. Polimex-Mostostal złożył drugą pod względem ceny ofertę. W przetargu uczestniczyło 11 firm, w tym cztery zagraniczne.

"Podium" w Gliwicach ma być jedną z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce, w której będą organizowane duże koncerty muzyczne, targi branżowe i wielkie imprezy sportowe.

Wewnątrz, oprócz hali na 15 tys. osób (w przypadku koncertów do 20 tys.), znaleźć się ma mniejsza sala, która - w zależności od rodzaju imprezy - pomieści 1,2 - 3 tys. widzów. Całość dopełni centrum fitness i odnowy biologicznej oraz lokale gastronomiczne. Obiekt stanie w miejscu niszczejącego stadionu XX-lecia w Gliwicach.

"Podium" jest zapisane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego, jako jedno z trzech największych przedsięwzięć zakwalifikowanych w regionie do unijnego dofinansowania.

Dotacja UE ma wynosić 141 mln zł. Szczegółowy wniosek o unijne środki władze miasta przesłały do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach w lutym 2009 r.

Wykonawca nowej hali widowiskowo-sportowej "Podium" w Gliwicach będzie miał 27 miesięcy na realizację zadania, licząc od daty zawarcia umowy. Zamówienie obejmuje m.in.: budowę budynku hali oraz parkingów i zjazdów oraz zagospodarowanie terenu.

źródło: PAP
zdjęcie: www.gliwice.eu

logo footer