BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konferencja "Wyrównywanie szans poprzez sport jako element polityki społecznej"

W dniach 18-19 lipca br., we Wrocławiu odbyła się konferencja pt. "Wyrównywanie szans poprzez sport jako element polityki społecznej", która rozpoczęła cykl wydarzeń organizowanych w ramach polskiej Prezydencji w obszarze sportu.

Organizatorem konferencji "Wyrównywanie szans poprzez sport jako element polityki społecznej" było Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Urzędem Miasta Wrocławia.

W spotkaniu wzięli udział eksperci z krajów Unii Europejskiej reprezentujący administrację, środowisko naukowe a także organizacje pozarządowe.

W uroczystości otwarcia konferencji wziął udział Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, który podkreślił znaczenie sportu jako skutecznego narzędzia walki z wykluczeniem społecznym i wyrównywania szans w społeczeństwie. Nadmienił również, że Ministerstwo Sportu i Turystyki od 2008 roku realizuje projekt rządowy "Moje boisko-ORLIK 2012", którego celem jest zapewnienie równego dostępu do sportu wszystkim mieszkańcom Polski.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odniósł się do integracyjnej roli sportu, jako kluczowego elementu polityki społecznej, szczególnie docenianej i rozwijanej w stolicy Dolnego Śląska w ostatnich latach, czego wyrazem jest znaczny wzrost nakładów na sport.

Podczas konferencji "Wyrównywanie szans poprzez sport jako element polityki społecznej" debatowano nad rolą sportu w wyrównywaniu szans osób starszych, mniejszości narodowych, kobiet, więźniów i osób z niepełnosprawnościami oraz podkreślono konieczność promocji i rozwoju sportu dla wszystkich oraz zapewnienie wszystkim grupom społecznym równego dostępu do aktywności fizycznej. Podkreślono konieczność odpowiedniego dostosowania działań skierowanych do różnych odbiorców i konieczność pozyskiwania odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Ponadto poruszono kwestie obejmowania wyższych stanowisk w sektorze sportu przez przedstawicieli obu płci i wszystkich grup społecznych.

Efektem spotkania było wypracowanie dokumentu zawierającego wytyczne dotyczące szerokiego wykorzystania sportu w polityce społecznej do realizacji na poziomie europejskim, krajowym i lokalnym.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer