BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gigantyczne kłopoty Ukraińców z Euro 2012, Kraków w pogotowiu

Bardzo możliwe, że jedynym ukraińskim miastem, które zorganizuje Euro 2012 będzie Kijów. Według Ministra Sportu Mirosława Drzewieckiego ogromne problemy gospodarcze Ukrainy mogą sprawić, że nasi wschodni sąsiedzi nie zdążą z przygotowaniami więcej niż jednego miasta.

Władze europejskiej piłki zdecydowały, że trzy miasta - Charków, Lwów i Donieck mają czas do 30 listopada na przyspieszenie przygotowań do Euro 2012. Potem nastąpi weryfikacja. Według Ministra Drzewieckiego Ukrainie brakuje pieniędzy na stadiony. Za stadion w Doniecku, który jest właściwie ukończony, trzeba jeszcze zapłacić 70 mln dolarów, a nie ma niestety z czego.

Na pewno nie czekamy, aż naszym partnerom powinie się noga. Ale Ukraińcy zmagają się z ogromnymi problemami gospodarczymi. Nie mają czym płacić za gaz. W takich warunkach podołanie takiemu wyzwaniu jak Euro 2012 jest ekstremalnie trudne. Możemy im pomóc, wysłać specjalistów. Ale nie wybudujemy za nich stadionów - podkreśla Minister Sportu.

Intuicja podpowiada mi, że Euro 2012 odbędzie się w więcej niż czterech polskich miastach. Kraków powinien być w pogotowiu, podkreśla Drzewiecki.

źródło: Przegląd Sportowy

logo footer