BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kto będzie inwestorem hali widowiskowo-sportowej w Krakowie-Czyżynach?

Władze Krakowa poszukują inwestora, który w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego zrealizuje budowę hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach.

Koszt realizacji projektu szacowany jest na około 400 mln zł. Arena sportowa została zaprojektowana przez konsorcjum firm Perbo Projekt i Modern Construction Systems.

Będzie to jeden z pierwszych tego typu projektów w stolicy Małopolski. W ramach projektu ujęto budowę hali na około 15 tys. miejsc wraz z infrastruktura towarzyszącą oraz hotelu, który ma stanąć na terenie parku Lotników. Firma, która się tego podejmie, uzyska w zamian koncesję na użytkowanie hali. W przyszłości koncesjonariusz będzie miał za zadanie ściągać do miasta imprezy, które mogłyby się odbywać w nowej hali, a także zarządzać obiektami towarzyszącymi. Jako wkład własny do inwestycji miasto przekaże teren, kompletną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę, a także gotową infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania hali.

Zastępca prezydenta Krakowa, Tadeusz Trzmiel, oczekuje, że nowoczesna arena w Czyżynach będzie gotowa do końca 2012 roku. Plany zakładają, iż będzie to obiekt wielofuncyjny, odpowiadający międzynarodowym standardom, gdzie odbywać się będą ważne zawody sportowe oraz imprezy masowe, m.in. koncerty, projekcje filmowe i wydarzenia o charakterze społeczno-politycznym.

Arena sportowa o powierzchni 5500 m2 umożliwi przeprowadzenie zarówno zawodów lekkoatletycznych, hokejowych jak i innych dyscyplin halowych (futsal, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis, gimnastyka artystyczna, jazda figurowa na lodzie, sporty walki i innych). Parametry funkcjonalno-przestrzenne będą spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych.

W celu organizacji imprez estradowych hala wyposażona będzie w demontowaną, modułową scenę umożliwiającą elastyczną aranżację przestrzeni scenicznej połączoną z systemami oświetlenia i nagłośnienia hali widowiskowej. W hali będzie również miejsce na działalność wystawienniczo-targową.

źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
zdjęcia: Biuro Architektoniczne PERBO Projekt

logo footer