BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe ośrodki rekreacyjno-sportowe w Uniejowie i Poddębicach

W dwóch miastach położonych na złożach wód termalnych - Uniejowie i Poddębicach - zostaną wkrótce otwarte dwa nowoczesne ośrodki rekreacyjno-sportowe.

Na nowe ośrodki rekreacyjno-sportowe w Uniejowie i Poddębicach pozyskano pieniądze z Unii Europejskiej.

Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek ma nadzieję, że za kilka miesięcy do miasta zaczną przyjeżdżać profesjonalni piłkarze z polskich i zagranicznych klubów.

Od maja 2012 roku mają funkcjonować w Uniejowie m.in. dwa pełnowymiarowe boiska z naturalną nawierzchnią, podgrzewane wodami termalnymi. Bez względu na warunki atmosferyczne piłkarze przez cały rok będą więc mogli trenować na naturalnej trawie. Kompleks boisk uzupełni płyta ze sztuczną nawierzchnią.

Do dyspozycji zawodników będzie również kompleksowa odnowa biologiczna, z basenami, kąpielami solankowymi, saunami i spa, powiedział Kaczmarek.

W ramach projektu "Termy Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej" trwa m.in. rozbudowa kompleksu basenów termalnych, które sąsiadują z boiskami piłkarskimi. Łączna wartość projektu to prawie 106 mln zł, z czego 90 mln zł to dofinansowanie z UE. Rozbudowa basenów ma się zakończyć w maju przyszłego roku.

Kończymy inwestycję przed Euro 2012 i mamy nadzieję, że część kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa odwiedzi również nasze miasto. Na pewno nie będą się nudzili, powiedział Kaczmarek.

Oprócz nowych ośrodków rekreacyjno-sportowych w Uniejowie, rozbudowę kończą również oddalone o ok. 20 km od Uniejowa Poddębice. Za blisko 14 mln zł (prawie 9 mln zł z UE) powstaje Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie, którego otwarcie przewidziano na listopad.

O nowych ośrodkach rekreacyjno-sportowych w Poddębicach, burmistrz Piotr Sęczkowski, powiedział, że gotowa jest już m.in. płyta ze sztuczną nawierzchnią. To drugie w Polsce, po Gdyni, boisko mające wszystkie certyfikaty uprawniające do rozgrywania spotkań piłki nożnej i rugby. Obok powstaje boisko z naturalną trawą.

Oba boiska o wymiarach 105x68 m będą oświetlone a między nimi powstaną zadaszone trybuny na 1000 osób. Oprócz nich w kompleksie znajdą się też m.in. dwa boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki (nawierzchnia poliuretanowa), kort tenisowy i 75-metrowa bieżnia lekkoatletyczna.

Dodatkową atrakcją ośrodka, do którego mają być doprowadzone wody termalne, będzie wodny ogród botaniczny oraz zbiorniki do rekreacji wodnej i łowienia ryb.

W nowoczesnym Parku Termalnym w Poddębicach mają się znaleźć m.in. baseny: kryty o wymiarach olimpijskich (50x25 m), do nauki pływania, do celów leczniczych o nieregularnych kształtach, do nauki nurkowania (również dla osób niepełnosprawnych) oraz brodziki dla dzieci, mur wodny, fontanny i tunele wodne, wodna rzeka, jaccuzi i spa.

Już teraz nasze stare baseny wypełniamy schłodzoną wodą wydobywaną z ujęcia termalnego. Z tego samego źródła będą zasilane również baseny w nowym kompleksie, wyjaśnił Sęczkowski.

Budowa Parku Termalnego w Poddębicach ma się zakończyć w 2013 roku.

źródło: PAP
zdjęcie: www.gmina.poddebice.pl

logo footer