BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Montaż kolektorów słonecznych w szkołach w Starym Sączu

Dwa budynki szkół w Starym Sączu będą ogrzewane kolektorami słonecznymi. Inwestycja będzie kosztować blisko 1 mln 300 tys. zł., z czego prawie 1 mln dołoży Unia Europejska w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dotację na montaż kolektorów słonecznych w dwóch budynkach szkolnych przekazał władzom Starego Sącza członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

Planowana inwestycja zmniejszy zapotrzebowanie na energię cieplną w szkołach poprzez ich termomodernizację i przekształcenie istniejących systemów ogrzewania na bardziej efektywne, wydajne i przyjazne dla środowiska, co ma szczególne znaczenie w gminie, która w znacznej części leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, podkreślał Stanisław Sorys.

Podpisy pod umową przyznającą dofinansowanie na montaż kolektorów słonecznych w dwóch szkołach w Starym Sączu złożyli członek ZWM Stanisław Sorys, burmistrz Starego Sącza Marian Cycoń oraz skarbnik Stanisława Hodorowicz. W uroczystości uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Gizicki, dyrektorzy szkół wraz z grupą uczniów.

Unijny projekt ma służyć lepszemu wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w gminie Stary Sącz. Z dotacji skorzysta szkoła podstawowa w Moszczenicy Niżnej, gdzie ściany budynku zostaną ocieplone, zmodernizowana zostanie kotłownia gazowa i zamontowane zostaną kolektory słoneczne. Prace w SP nr 1 w Starym Sączu obejmą przebudowę kotłowni, wymianę instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania.

źródło i zdjęcie: www.fundusze.malopolska.pl

logo footer