BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rezerwowe lotniska na Euro 2012

Dwoma rezerwowymi lotniskami na Euro 2012 mają zostać ukraińskie lotniska - powiedział w czwartek Mykoła Kmit, gubernator obwodu lwowskiego.

- Od tego, jak będą trwać przygotowania rezerwowych portów lotniczych w Łucku, Iwano-Frankowsku i Rzeszowie, zależy ocena przygotowań do Euro 2012 w ogóle. Lepiej, żeby dwoma rezerwowymi lotniskami, wybranymi przez UEFA, były dwa ukraińskie lotniska, przecież to zapewni nam rozwój infrastruktury. Należy pracować dla Ukrainy. Tu wszystko zależy od samorządów lokalnych i Ministerstwa Transportu. Będziemy wspierać te dwa ukraińskie miasta - powiedział podczas narady w Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej o przygotowaniach Międzynarodowego Lotniska "Lwów" do Euro 2012 szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Mykoła Kmit.

Jak poinformował obecny na naradzie zastępca przewodniczącego Wołyńskiej OAP Wasyl Bajcym, już jest niezbędna dokumentacja i pozwolenia na użycie pasa startowego wojskowego lotniska w Łucku dla potrzeb cywilnych.

Według Mykoły Kmita, UEFA czeka na potwierdzenie do 31 lipca od ukraińskich miast, że ich lotniska będą przygotowane do mistrzostw w porę. "Lwów już to przechodził" - dodał gubernator.

Źródło: PL.2012
Na zdjęciu: lotnisko w Kijowie

logo footer