BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy Aquapark w Wielkiej Nieszawce już otwarty

Na terenie gminy Wielka Nieszawka koło Torunia w poniedziałek został otwarty wodny kompleks sportowo-rekreacyjny. Jest to największa w regionie kujawsko-pomorskim inwestycja, która kosztowała 35 mln zł.

Cieszę się, że w położonej w pobliżu Torunia Wielkiej Nieszawce powstało nowoczesne centrum sportu i rekreacji o tak szerokiej ofercie. To propozycja aktywnego spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, podkreślił w poniedziałek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

W skład otwartego w poniedziałek nowego Aquaparku w Wielkiej Nieszawce wchodzi zespół basenów (z których największy ma wymiary 25x12,5 m), 80-metrowa zjeżdżalnia, bicze wodne, jacuzzi i inne wodne atrakcje. Samorząd województwa pomógł w budowie basenowej części ośrodka, przeznaczając na ten cel 5 mln zł w ciągu trzech lat z budżetu województwa oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Na gości czeka również zespół saun, klub fitness, siłownia oraz spa. Powstało tu też centrum konferencyjne, hotel z 28 dwuosobowymi pokojami, a także restauracja, strzelnica i kręgielnia. Obiekt ogrzewany jest w znacznym stopniu dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej - ciepła ziemi oraz energii słonecznej.

Nowy aquapark w Wielkiej Nieszawce nazwano "Olender" na pamiątkę dawnych osadników z Niderlandów, którzy kilkaset lat temu zasiedlali tereny nadwiślańskie.

źródło: PAP
zdjęcie: CSiR OLENDER

logo footer