BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zmodernizowano stadion w Suwałkach

Modernizacja stadionu w Suwałkach kosztowała 22 miliony złotych. Władze Suwałk przy modernizacji stadionu skorzystały z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Teraz to obiekt XXI wieku. Wcześniej był przestarzały i nie spełniał potrzeb piłkarzy oraz kibiców, powiedział rzecznik prezydenta Suwałk Jarosław Filipowicz.

Po zmodernizowaniu stadion w Suwałkach ma nowy budynek o pow. 2,3 tys. m kw. Znajdują się tam szatnie, sanitariaty, pomieszczenia odnowy biologicznej i dla mediów. Modernizacja stadionu w Suwałkach obejmowała również ma nową nawierzchnię i nowe oświetlenie o mocy 1200 luksów. Kibice mają też krytą trybunę dla ponad 900 osób, a nad nią kolejną dla 200 VIP-ów.

Szczególnie podgrzewana murawa jest niezbędna w naszych warunkach klimatycznych, gdzie zima przychodzi bardzo szybko i nie można rozgrywać spotkań ligowych, dodał Filipowicz.

Miasto sfinansowało budowę w blisko 50 proc. ze środków własnych, zaś kolejne ponad 50 proc. ze środków unijnych. Projekt spełnił nie tylko zadania sportowe, ale także rekreacyjno-turystyczne. Powstały parkingi i centrum caravaningowe, z którego będą mogli korzystać właściciele przyczep.

źródło: PAP
zdjęcie: Fot. Wojciech Otłowski/ Agencja Gazeta

logo footer