BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy Orlik w Zakliczynie

W Zakliczynie został otwarty nowy kompleks boisk zbudowany w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012".

Minister sportu i turystyki otworzył w Zakliczynie nowy kompleks boisk "Orlik 2012". W wydarzeniu uczestniczył członek Zarządu Witold Latusek oraz burmistrz Zakliczyn Jerzy Soska. Wśród zaproszonych gości byli również parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz dzieci i młodzież ze szkół w Zakliczynie.

Kompleks boisk w ramach programu "Moje boisko-Orlik 2012" w Zakliczynie powstał w sąsiedztwie stadionu miejskiego. Koszt jego budowy to 972.924 zł.

W ramach kompleksu powstały dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią: piłkarskie i wielofunkcyjne, wyremontowano zaplecze socjalne w sąsiadującej z kompleksem hali sportowej oraz wybudowano parking dla użytkowników Orlika. Boiska w Zakliczynie są dostępne dla wszystkich zainteresowanych codziennie do godz. 22. Całość kompleksu objęta będzie niebawem monitoringiem.

Środki finansowe na budowę nowego Orlika w Zakliczynie pochodziły z budżetu państwa (438.000 zł), z budżetu samorządu województwa małopolskiego (310.000 zł) oraz z budżetu Gminy Zakliczyn (224.924 zł). Prace budowlane prowadzone były w rekordowym tempie - trwały od początku czerwca do sierpnia tego roku.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer