BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Ostródzie powstaje pierwszy pięciogwiazdkowy hotel

14 września odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w regionie pięciogwiazdkowego hotelu, który powstaje z inicjatywy polskich firm: OPB Development i Condohotels Group Sp. z o.o.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego pięciogwiazdkowego hotelu w Ostródzie wzięli udział przedstawiciele władz, mediów oraz firm zaangażowanych w budowę obiektu.

Hotel o roboczej nazwie Holiday Park powstanie na 4 hektarowej działce zlokalizowanej tuż nad brzegiem jeziora Drwęckiego. Powstający hotel w Ostródzie będzie hotelem pięciogwiazdkowym. Będzie to pierwszy tego typu hotel, który według założeń projektantów i inwestorów od początku ma spełniać wymagania stawiane hotelom tej kategorii.

Dodatkowym atutem tej inwestycji, jest fakt, iż powstaje ona z inicjatywy polskich firm i przez nie będzie ona zarządzana po uruchomieniu. OPB Development odpowiada z budowę obiektu, natomiast za jego zarządzanie odpowiedzialna będzie spółka Condohotels, która jest w trakcie negocjacji z prestiżową, międzynarodową siecią hotelarską, mających na celu pozyskanie dla budowanego obiektu rozpoznawalnej globalnie marki.

Wartość inwestycji to ponad 65 mln zł. Jest to jeden z największych projektów realizowanych w naszym regionie i to przez rodzime firmy, komentuje Ireneusz Słowik, właściciel OPB Development.

W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się ponad 150 luksusowych pokoi i apartamentów. Hotel będzie dysponował: restauracjami, kawiarnią, klubem nocnym, pływalniami krytymi i odkrytymi, kręgielnią, kompleksem spa & wellness oraz salami konferencyjnymi mogącymi łącznie pomieścić około 1000 osób. Na poziomie recepcji znajdzie się także galeria z ekskluzywnymi punktami usługowymi i handlowymi.

Sąsiedztwo jeziora i plaży miejskiej z kompleksem pomostów i wypożyczalnią sprzętu wodnego podnoszą atrakcyjność lokalizacji pierwszego pięciogwiazdkowego hotelu w Ostródzie. Inspiracją do projektu wnętrz hotelu jest lokalna fauna i flora. Wykorzystane zostaną motywy nawiązujące do wód jezior, lokalnych roślin oraz gatunków ptaków typowych dla regionu Warmii i Mazur.

Jako przedstawiciel firmy, która ma w przyszłości zarządzać tym hotelem, mogę śmiało przyznać, że zadanie to będzie dla nas dużym wyzwaniem i jednocześnie ogromną szansą mogącą wydatnie przyspieszyć realizację strategii rozwoju Ostródy, którą realizują władze miasta, tłumaczy Tomasz Malicki, przedstawiciel Condohotels Od lat wspólnie z włodarzami zmierzamy do wykreowania marki Ostródy i pozycjonowania jej jako centrum turystycznego i konferencyjnego, w którym sezon trwa przez cały rok. Ten hotel pozwoli nam jeszcze lepiej realizować te założenia, dodaje Malicki.

źródło i zdjęcie: www.condohotels.pl

logo footer