BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Orlik w Lubieszowie już otwarty

Nowy Orlik, który powstał w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012", został otwarty 14 września 2011 r. w Lubieszowie.

Uroczystego otwarcia nowego Orlika w Lubieszowie dokonali wspólnie: członek zarządu województwa Stanisław Tomczyszyn, wójt gminy Jarosław Dykiel, dyrektor delegatury kuratorium Remigiusz Majewski, sekretarz powiatu Elżbieta Szymczyk i przewodniczący Rady Sołeckiej, Kazimierz Krawczyk.

Na otwarcie Orlika przy Szkole Podstawowej w Lubieszowie przybyli także wielokrotni medaliści i olimpijczycy, kajakarz Grzegorz Krawców oraz zapaśnik Jan Górski. Szczególnie serdecznie przywitano popularnego żużlowca Falubazu Zielona Góra, Patryka Dudka, który pierwszy raz był obecny na takiej uroczystości. Patryk Dudka zaznaczył, że ma nadzieje, iż w Lubieszowie w przyszłości powstanie stadion z torem żużlowym. Organizacja uroczystości jest wyśmienita. Na pewno pomoże to dzieciom rozwijać swoje pasje sportowe. Z czasem, jak będą chętni i warunki, może w Lubieszowie zbudowany zostanie tor żużlowy..., komplementował organizatorów sympatyczny sportowiec.

Cieszy nas zaangażowanie społeczne przy otwarciu Orlika. Jest ono świętem całej wsi, wszystkich jej mieszkańców. Mam nadzieję, że boiska będą służyły nam przez wiele lat. Wszystkich chętnych zapraszamy do korzystania z nich codziennie w godz. 16.00-21.00, zachęcała dyrektor szkoły, Beata Burdajewicz.

Uroczystość otwarcia Orlika w Lubieszowie poprzedziły imprezy towarzyszące. Strażnicy miejscy z Nowej Soli oraz strażnik gminny zademonstrowali umiejętności tresowanego psa. Dziennikarze Radia Zachód przeprowadzili konkurs na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Koncert muzyczny dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z "Elektryka" pod dyrekcją Artura Niemca. Niecodzienną atrakcją okazały się także pokazy futbolu amerykańskiego w wykonaniu drużyny Dragon's z Zielonej Góry.

Zaraz po uroczystości otwarcia obiektu goście strzelali jedenastki, a mecz piłkarski rozegrała reprezentacja szkoły z drużyną absolwentów.

Radości z imprezy nie kryły przede wszystkim dzieci. Bardzo się cieszę, ponieważ będziemy mieli gdzie ćwiczyć na wuefie, przybyło dużo miejsca do zabawy. Będę wreszcie mogła rozwijać swój talent w bieganiu, mówiła nam Karolina Guś z IV klasy.

źródło i zdjęcie: www.gazetalubuska.pl

logo footer