BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion Lekkoatletyczny i Euroboisko w Krośnie

W sobotę, 17 września 2011 r., zostały otwarte: Stadion Lekkoatletyczny i Euroboisko w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie.

Oficjalne otwarcie nowego Stadionu Lekkoatletycznego i Euroboiska w Krośnie nastąpiło o godzinie 9:30. Jak powiedział wiceprezydent miasta, Bronisław Baran nie samo otwarcie obiektu jest najważniejsze: Ja bym chciał, żeby tam przychodziło ćwiczyć codziennie, powiedzmy stu mieszkańców. Na tym bardziej mi zależy niż na uroczystym otwarciu.

Zastępca prezydenta zapowiada podjecie szeregu działań, by w przyszłości stadion "żył", by korzystały z niego nie tylko sekcje sportowe, ale i amatorzy. Chcemy wykreować stałe wydarzenia "Lekkoatletyczne". Instruktorzy będą czekać na amatorów, którzy będą chcieli poćwiczyć. Jest to pomysł na ożywienie aktywności ruchowej mieszkańców. Czym innym są grupy sportowe, czym innym jest aktywność ruchowa.

Na Stadionie Lekkoatletycznym i Euroboisku w Krośnie mają się również odbywać "Meetingi Lekkoatletyczne", w tym (według zapowiedzi) z udziałem uznanych gwiazd sportu.

Do południa ze stadionu korzystać będą szkoły, po południu obiekt będzie ogólnodostępny. Warunkiem użytkowania Stadionu Lekkoatletycznego i Euroboiska w Krośnie będzie strój sportowy oraz przestrzeganie regulaminu obiektu.

Obecnie ruszyły prace nad zapleczem w postaci szatni i sanitariatów. Dzięki pozytywnej decyzji Rady Miasta już to działanie rozpoczęliśmy, poinformował Bronisław Baran.

Ogromnym wyzwaniem będzie zorganizowanie kadry trenerów, instruktorów dyscyplin lekkoatletycznych. Wiceprezydent Krosna, Bronisław Baran jest jednak przekonany, że uda się przezwyciężyć trudności. Chcemy by zatrudnione osoby potrafiły się zaangażować, żeby robiły to z pasją, podkreśla wiceprezydent.

źródło: www.krosnocity.pl
zdjęcie: Mateusz Głód / www.krosnocity.pl

logo footer