BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pomorskie Centrum Futbolu powstanie w Bystrej

W Bystrej, w gminie Pruszcz Gdański, ma być budowane Pomorskie Centrum Futbolu czyli ośrodek dla piłkarzy Lechii. Koszt inwestycji to około 60 milionów złotych. Budowa może rozpocząć się w drugiej połowie przyszłego roku.

W 2010 roku rozpoczęły się intensywne poszukiwania atrakcyjnej lokalizacji pod ośrodek treningowy nieopodal Gdańska. Podstawowym wymogiem była wielkość terenu oraz jego skomunikowanie, przypomina Maciej Turnowiecki, prezes Lechii.

Pod budowę Pomorskiego Centrum Futbolu w Bystrej przeznaczono ponad 11 hektarów ziemi. Ma tam powstać 12 boisk o różnej nawierzchni i przeznaczeniu. Poza pięcioma pełnowymiarowymi placami do gry (w tym jednym głównym) mają być również specjalistyczne boiska na przykład do dryblingu i siatkonogi, a także boisko kryte o wymiarach 42x24 m.

Wokół tego zbudowane powinno być to co potrzebne w treningu uzupełniającym, tory do podbiegów, bieżnia sprinterska, siłownia, sala fitness oraz szatnie i gabinety odnowy biologicznej, sauny i basen o wymiarach 10x4 metry.

Docelowo Pomorskie Centrum Futbolu ma być wzbogacony o część hotelową, restauracyjną i konferencyjną, a nawet o czytelnię i bibliotekę oraz klinikę medyczną. Koszt inwestycji powinien zamknąć się w kwocie 60 milionów złotych.

Jesteśmy dumni, że na lokalizację Centrum zostały wybrane tereny w Bystrej. To szansa na rozwój żuławskiej części naszej gminy, podkreśla wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak.

W Bystrej mają trenować piłkarze pierwszej drużyny biało-zielonych, ale przede wszystkim będzie to baza dla Akademii Piłkarskiej Lechii. Szkoli ona piłkarzy w wieku od 8 do 18 lat. Pod jej auspicjami działają wszystkie grupy młodzieżowe, które przy przekształcaniu klubu ze stowarzyszenia w spółkę akcyjną (styczeń 2009) zostały przejęte z Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego Lechia.

źródło: www.sport.trojmiasto.pl
zdjęcie: www.lechia.pl

logo footer