BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przetworzą zużyte opony na materiały do budowy dróg oraz innych nawierzchni

4 września 2011 r. w Sławnie miało miejsce wymurowanie kamienia węgielnego pod budowę proekologicznej fabryki, która z przetworzonych opon samochodowych będzie produkowała płyty gumowo-poliuretanowe stosowane m.in. jako nawierzchnie na place zabaw.

Inwestorem jest Vinderen, spółka, która od wielu lat systematycznie inwestuje w nowoczesne technologie. Zakończenie budowy proekologicznej fabryki planowane jest na drugą połowę 2012 roku.

Z przetworzonych opon, Vinderen będzie produkował płyty gumowo-poliuretanowe stosowane jako nawierzchnie na place zabaw i ciągi komunikacyjne, maty izolacyjne stosowane w budownictwie drogowym i mieszkaniowym oraz dodatki do nawierzchni ścieralnej dróg asfaltowych i betonowych.

Przełomowa technologia recyklingu zużytych opon umożliwi wielostopniowe rozdrobnienie i oddzielenie składników opony w taki sposób, aby produkty takie jak granulat gumowy, włókno polimerowe oraz drut zbrojący oponę - podane w odpowiednim składzie - stanowiły bazę surowcową do wykorzystania w produkcji przemysłowej (nawierzchnie drogowe, tereny rekreacyjne itp.).

Przykładami technologicznej innowacyjności jest zastosowanie szeregu rozwiązań, takich jak m.in. automatyczne monitorowanie procesu recyklingu, wyposażenie strzępiarek w czujniki optyczne, zaawansowane automatyczne odpylnie oraz użycie szeregu innych maszyn i urządzeń gwarantujących najwyższą jakość produktów.

Oczywiście, zastosowane w fabryce gdzie będą przetwarzane zużyte opony na materiały do budowy dróg oraz innych nawierzchni produkty i technologie wymagają prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. W tym celu, w ramach projektu Vinderen utworzy własny Dział Badawczo-Rozwojowy. Taka decyzja umożliwi dalsze udoskonalanie i rozwijanie nowych produktów w celu dostosowania do szybko zmieniających się wymagań rynku i potencjalnych odbiorców.

Wdrożenie innowacyjnych produktów przyczyni się do uzyskania oszczędności w zużyciu zasobów naturalnych, takich jak ropa naftowa czy kauczuk naturalny (obecnie dodawany do wyrobów gumowych).

źródło i zdjęcie: www.press.toolbox.com.pl

logo footer