BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa krytego basenu w Garwolinie

19 września 2011 r. ruszyła budowa krytego basenu typu wielozadaniowego w Garwolinie.

Planowany kryty basen w Garwolinie to jeden z największych obiektów publicznych miasta. W ramach inwestycji powstanie tu m.in. basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m. Głęboki na ok.1,35 m, wyposażony będzie w 6 torów i drabinki podwodne. Przewidziano również baseny do nauki pływania oraz rekreacyjny.

Inwestycja, wraz z atrakcjami wodnymi, daje szerokie możliwości - począwszy od funkcji rozrywkowych i rekreacji, poprzez naukę pływania oraz rehabilitację dla dzieci i dorosłych.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, gratulując wszystkim, którzy przyczynili się do rozpoczęcia budowy krytego basenu w Garwolinie, wyraziła przekonanie, że służyć ona będzie zarówno mieszkańcom miasta, jak i całego powiatu. Zapotrzebowanie na obiekty rekreacyjne jest bardzo duże w całym województwie. Cieszę się, że już wkrótce w Garwolinie pojawi się kolejne miejsce, w którym będzie można aktywnie i efektywnie spędzać wolny czas, dodała.

Koszt budowy krytego basenu w Garwolinie to ponad 20 mln zł, z czego dofinansowanie, w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na rok 2011, wyniesie 1,5 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na grudzień 2012 roku.

źródło: www.mazovia.pl
zdjęcie: Radosław Strzaliński

logo footer