BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Po nowelizacji ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych ma umożliwić skuteczną walkę z chuligaństwem stadionowym oraz dać skuteczne narzędzia do egzekwowania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych obliguje do wyposażenia w elektroniczne systemy identyfikacji osób wszystkich obiektów, na których prowadzone są mecze piłki nożnej, stopniowo do 2014 roku. Umożliwia odmowę wydania zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej, w przypadku gdy obiekt nie jest wyposażony w elektroniczny system identyfikacji osób.

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych umożliwia też przerwanie imprezy przez wojewodę w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia jej uczestników. Będzie możliwe natychmiastowe przeprowadzanie rozpraw przez sąd - już w miejscu przestępstwa. Ustawa przewiduje też sprzedaż i spożywanie niskoprocentowych napojów alkoholowych podczas meczów - po uzyskaniu zezwolenia.

Nowe prawo daje też narzędzia, które ograniczą obecność niepożądanych osób na rozgrywkach. Umożliwia stosowanie zakazu klubowego na meczach wyjazdowych, a także odmowę sprzedaży biletu osobie, mogącej stwarzać zagrożenie porządku.

Ustawa rozszerza możliwość karania sprawców fałszywych alarmów, umożliwia ukaranie uczestników przemieszczających się do innych sektorów stadionu, a także przynoszących niebezpieczne narzędzia. Karane będzie także wdzieranie się na stadion. Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zmienia łącznie 11 ustaw, w tym 5 kodeksów.

źródło: www.2012.org
zdjęcie: Kancelaria Prezydenta RP

logo footer