BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Centrum sportowo-dydaktyczne powstanie w Łodzi

Kwotę 40 mln zł Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na budowę Łódzkiego Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego, które ma powstać w kampusie Politechniki Łódzkiej.

Decyzję o przeznaczeniu kwoty na budowę Łódzkiego Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego ogłosił w piątek szef tego resortu, Adam Giersz podczas konferencji prasowej w Politechnice Łódzkiej.

Na tej samej konferencji dofinansowanie budowy w kwocie 12-13 mln zł zadeklarował Witold Stępień, marszałek województwa, pieniądze obiecała też Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Suma zadeklarowanych kwot to jeszcze za mało na sfinansowanie całej inwestycji, która ma kosztować ok. 85 mln zł. Dlatego władze politechniki starają się o dofinansowanie w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a część kosztów pokryją z własnych funduszy.

Łódzkie Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne zostało zaprojektowane jako nowoczesny obiekt, który będzie służył zarówno studentom, jak też innym mieszkańcom Łodzi i województwa. Będzie wykorzystywany do uprawiania sportu wyczynowego oraz do celów rekreacyjnych. Ma spełniać standardy umożliwiające rozgrywanie zawodów międzynarodowych.

Centrum pomieści m.in.: jedyną w regionie 50-metrowy basen olimpijski o powierzchni 1282 m kw., pływalnię 30-metrową o powierzchni 750 m kw., umożliwiającą prowadzenie zajęć dydaktycznych, a także rozgrywanie zawodów w skokach do wody, w piłce wodnej i pływaniu synchronicznym. Podnoszone dno umożliwi naukę pływania i rehabilitację.

W nowym obiekcie znajdą się także: kompleks odnowy biologicznej, hala sportowo-widowiskowa, boisko do gier zespołowych i sportów siłowych, sale treningowe, centrum sportów wspinaczkowych ze specjalną ścianką o wysokości 17,5 m, a także widownia o łącznej liczbie ponad 3800 miejsc, centrum multimedialne, przestrzeń handlowa itd.

Jak zapewnił dr inż. Stanisław Starzak, kanclerz Politechniki Łódzkiej, gdy tylko budżet inwestycji zostanie dopięty, to znaczy, gdy będzie wiadomo, jakie kwoty i w jakich terminach będą dostępne, uczelnia ogłosi przetarg w celu wyłonienia wykonawcy Centrum Sportowo-Dydaktycznego w Łodzi. Jest możliwe, że nastąpi to jeszcze w bieżącym roku, co oznacza, że zakończenie procedury przetargowej mogłoby nastąpić w połowie roku 2012.

źródło: www.dzienniklodzki.pl
zdjęcie: www.sxc.hu

logo footer