BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Bramy MakroPro firmy Wiśniowski do hal przemysłowych i obiektów magazynowych

Z myślą o różnych rodzajach działalności firma WIŚNIOWSKI posiada w swoje ofercie serię funkcjonalnych i estetycznych bram MakroPro aż w czterech wersjach.

Do najbardziej wymagających inwestorów adresowana jest oferta bram MakroPro 100 objętych gwarancją producenta na 100 000 bezawaryjnych cykli, po przekroczeniu których brama będzie nadal pracować.

Firma WIŚNIOWSKI oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości bram przemysłowych do hal przemysłowych i obiektów magazynowych. Jakość materiałów oraz sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne decydują o długoletnim i bezawaryjnym funkcjonowaniu bram z serii MakroPro. Wysoką jakość bram firmy WIŚNIOWSKI potwierdzają certyfikaty i atesty, w tym Atest Higieniczny PZH oraz europejski znak CE na zgodność z normą bramową PN - EN 13241-1.

Bramy przemysłowe stalowe MakroPro 100 oraz ich wersje aluminiowe MakroPro100 Alu zostały stworzone z myślą o firmach logistycznych oraz produkcyjnych. Niezawodność tych rozwiązań została podkreślona w samej nazwie produktu - MakroPro 100, gdzie liczba 100 oznacza gwarantowane 100 000 cykli. Wysoką trwałość mechanizmu bramy zapewnia trójfazowy siłownik kompaktowy zamontowany na wale napędu montowanym do nadproża. Obciążenie wywołane ciężarem skrzydła bramy przenoszone jest na wał napędu za pomocą dwóch stalowych lin, które nawijają się na bębny linowe zamontowane na obu końcach wału. Cały ciężar skrzydła równoważony jest przez napęd elektryczny, co znacząco wpływa na wydłużenie eksploatacji bramy.

W porównaniu do tradycyjnych sprężynowych rozwiązań bramy MakroPro 100 są obliczone na wykonanie pięciokrotnie większej liczby cykli. Dodatkowo siłownik kompaktowy wyposażony jest w cichobieżną, samohamowną przekładnię ślimakową i urządzenie chwytające, które zabezpiecza przed opadnięciem płaszcza bramy w przypadku zaniku energii elektrycznej. Bramy z serii MakroPro 100 można zamontować niemal w każdych warunkach i każdym pomieszczeniu. Zastosowanie jednego z 5 dostępnych prowadzeń: STL - standardowe, HL - wysokie, VL - pionowe, STLK - standardowe pod kątem, HLK - wysokie pod kątem, umożliwia dokładne dopasowanie bramy do wymagań budynku. Bramy z serii MakroPro 100 dostępne są w szerokiej ofercie rozmiarowej, ich wysokość może sięgać nawet do 6000 mm.

Dopełnienie oferty bram przemysłowych firmy WIŚNIOWSKI stanowią bramy MakroPro, które również występują w wersji stalowej i aluminiowej. Zastosowany w nich układ sprężyn skrętnych obliczony jest na wykonanie 22000 cykli. Bramy MakroPro dobrze sprawdzą się w halach magazynowych lub warsztatach. Wygodną obsługę zapewnia jedna z kilku możliwości ich otwierania - przekładnia łańcuchowa, przekładnia sznurowa lub siłownik kompaktowy z przełącznikiem trójfunkcyjnym "góra-stop-dół" w wersji Totmann lub w wersji Automatik z kasetą sterującą.

Ponadto zaletą bram z serii MakroPro jest aż 8 dostępnych prowadzeń: STL - standardowe, LH - niskie, HL - wysokie, HLO - prowadzenie wysokie rekomendowane do doków przeładunkowych, VL - pionowe, VLO - pionowe z obniżonym wałem, STLK - standardowe pod kątem, HLK - wysokie pod kątem .

Bramy z serii MakroPro wykonane są z paneli o 4 rodzajach wysokości - 500, 518, 555 lub 625 mm. Układ paneli uzależniony jest od wysokości bramy. Ich grubość wynosi 40 mm, zaś w środku wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Współczynnik przenikania ciepła dla panelu stalowego wynosi UK = 0,5 [W/m2 x K]. W ofercie dostępne są aż 4 rodzaje przetłoczeń paneli. Skrzydło bramy może składać się z paneli o przetoczeniu V, wysokim, niskim lub bez przetłoczeń. Nowością w ofercie są 3 rodzaje struktur zewnętrznych paneli - woodgrain, smoothgrain oraz sandgrain.

Bramy MakroPro są dostępne w różnych kolorach. W standardzie jest to aż 9 kolorów RAL: biały, żółty, popielaty, srebrny, niebieski, grafitowy, zielony, brązowy, czerwony oraz jako nowość - kilkanaście kolorów drewnopodobnych i jednolitych z palety Renolit. Istnieje również możliwość kolorystycznego dopasowania bram MakroPro do indywidualnego charakteru oraz potrzeb, tak aby stanowiła ona estetyczne dopełnienie całego obiektu, idealnie dopasowane do kolorów firmowych czy elewacji budynku.

źródło i zdjęcie: www.echopr.pl

logo footer