BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie Stadionu Olimpijskiego w Kijowie już w sobotę!

Już w sobotę 8 października odbędzie się uroczyste otwarcie kijowskiego Stadionu Olimpijskiego.

Uroczyste otwarcie Stadionu Olimpijskiego w Kijowie odbędzie się w sobotę, 8 października, o godzinie 20:00. W uroczystej paradzie podczas otwarcia Stadionu wezmą udział legendarni sportowcy, juniorzy klubów piłkarskich, wolontariusze. Zebranych przywita Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

Stadion Olimpijski - historyczna arena, na której obywały się wyjątkowe wydarzenia i osiągane były historyczne wyniki sportowe dla kraju. Wystarczy pamiętać, że kiedy stadion był gospodarzem turnieju piłkarskiego Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku, palił się tu Ogień Olimpijski. To wielofunkcyjny kompleks sportowy dla organizacji najwyższego poziomu zawodów. Im więcej takich obiektów się pojawi, tym więcej korzyści przyniesie dla sportu ukraińskiego. To duma naszego kraju, mówi Siergiej Bubka, mistrz olimpijski w skoku o tyczce, prezes Narodowego Centrum Olimpijskiego Ukrainy

Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie trwają ostatnie przygotowania i próby otwarcia. Równolegle z próbami, na kilka zmian prowadzone są roboty wykończeniowe - na dachu, parkingu, w strefie kibiców i w strefie handlowej.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl; Centrum Informacyjne "Ukraina-2012"

logo footer