BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Podsumowanie konferencji "Rozwój Bazy Sportowej w Województwie Lubuskim"

Na konferencji "Rozwój Bazy Sportowej w Województwie Lubuskim", która odbyła się 5 października br. w Drzonkowie, zaprezentowano programy dotyczące rozwoju infrastruktury sportowej i możliwość pozyskania z nich środków przez jednostki samorządu terytorialnego.

Spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Wziął w nim udział członek zarządu województwa Stanisław Tomczyszyn.

W konferencji "Rozwój Bazy Sportowej w Województwie Lubuskim" udział wzięli lubuscy wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, a także starostowie, radni sejmiku i parlamentarzyści. Spotkanie dotyczyło m. in. możliwości i przebiegu procedur przy dofinansowaniu samorządowych inwestycji sportowych ze środków Funduszu rozwoju Kultury Fizycznej. Celem spotkania było przedstawienie programów dotyczących rozwoju infrastruktury sportowej, realizowanych w województwie lubuskim, zaprezentowanie najlepszych inwestycji oraz zachęcenie samorządowców do korzystania z dostępnych funduszy i programów infrastrukturalnych.

Na konferencji "Rozwój Bazy Sportowej w Województwie Lubuskim" dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Mirosław Glaz zaprezentował działania Samorządu Województwa Lubuskiego na rzecz wspierania rozwoju sportu i bazy sportowej, tj. Wojewódzki Program Rozwoju Bazy Sportowej, programy "Moje Boisko-Orlik 2012" oraz "Lubusik - sportowe Lubuskie na lato", a także Program Współpracy Województwa Lubuskiego z Organizacjami Pozarządowymi i Program Stypendiów Sportowych Marszałka Województwa Lubuskiego.

Informację na temat rozwoju infrastruktury Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przedstawił jego dyrektor Bogusław Sułkowski, Dyrektor Departamentu Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Paweł Sługocki zaprezentował inwestycje, jakie powstały w województwie przy wykorzystaniu środków Unii Europejskiej.

źródło i zdjęcie: www.lubuskie.pl

logo footer