BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa kompleksu basenowego w Zabrzu

Rozpoczęto budowę kompleksu basenowego w Zabrzu. Będzie to drugi taki obiekt w mieście, a jego budowa będzie kosztować około 27 mln zł.

Jak poinformował Sławomir Gruszka z wydziału komunikacji społecznej zabrzańskiego magistratu, kompleks z 25-metrowym basenem sportowym oraz rozbudowaną częścią rekreacyjną ma powstać w ciągu półtora roku.

Cały kompleks basenowy w Zabrzu o powierzchni użytkowej niespełna 5,3 tys. m kw. będzie podzielony na dwie strefy - sportową i rekreacyjną. W sportowej powstanie m.in. basen o wymiarach 25 na 16 metrów i głębokości od 1,2 m do 1,8 m i niewielką widownią na 154 miejsca.

W hali rekreacyjnej znajdzie się basen o wymiarach 16 na 12 metrów i głębokości 0,9 m do 1,2 m, a także dodatkowe wodne atrakcje. Będą to m.in. "dzika rzeka" ze sztucznym nurtem, leżanki z masażem, ławeczki, gejzer powietrzny oraz grota sztucznej fali, dwa baseny jaccuzi oraz brodzik dla dzieci. W basenie rekreacyjnym wydzielana będzie część do nauki pływania. Do hali rekreacyjnej przylegać będzie też wieża zewnętrznej zjeżdżalni o długości 60 m - wraz z basenikiem do hamowania.

Poza obiema częściami basenowymi na parterze zaprojektowano m.in. pomieszczenia odnowy biologicznej. Powstaną tam: dwie sauny suche, sauna parowa, natryski, bicze wodne, misy do moczenia stóp, podgrzewane siedziska, basenik z zimną wodą oraz aneks wypoczynkowy.

Przy wejściu znajdą się punkt obsługi i solarium. Z pomieszczeń odnowy biologicznej zaprojektowano wyjście na zewnętrzny obudowany taras, natomiast z hali basenowej będzie można wyjść na oddzielny taras wypoczynkowy. Na piętrze powstaną pomieszczenia administracji, ogólnodostępne toalety, pomieszczenia zespołu fitness z siłownią, szatnie dla 260 osób oraz bar z widokiem na baseny.

Nowy kompleks basenowy w Zabrzu zaprojektowała pracownia architektów Piotra Dominiczaka i Mariusza Szczuraszka z Ostrowa Wielkopolskiego. Wykonawcą zabrzańskiej inwestycji jest katowicka firma Budus. Nowy kompleks basenowy w Zabrzu zostanie w całości sfinansowany z budżetu miejscowego samorządu.

źródło: PAP
zdjęcie: www.morguefile.com

logo footer