BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mecz budowlańców z Polski i Ukrainy na PGE Arena Gdańsk

Już 15 października na stadionie PGE Arena Gdańsk odbędzie się mecz towarzyski Polski i Ukrainy. Jako zawodnicy wystąpią pracownicy firm budowlanych zaangażowanych w obu krajach w projekty infrastrukturalne związane z Euro 2012.

Mecz budowlańców z Polski i Ukrainy na gdańskim stadionie będzie połączony z Dniem Otwartym PGE Areny. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na kwiecień 2012 roku, na stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Jak tłumaczy Wiktor Piwkowski, prezes Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZiTB) Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na znakomite efekty pracy firm budowlanych, związanych z obiektami przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Nieprzypadkowo więc mecz odbędzie się na stadionie w Gdańsku, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych tego typu aren na świecie. Środowisko budowlane odbierało jako niesprawiedliwe relacje mediów z budów obiektów na Euro 2012, które koncentrowały się głównie na niedociągnięciach. Pomija się natomiast to, że polscy budowlańcy z wielką fachowością wybudowali jedne z najpiękniejszych i najnowocześniejszych stadionów na świecie.

I dodaje W tym przedsięwzięciu aspekt sportowy nie jest najważniejszy. Wykorzystując to wydarzenie chcemy pokazać, że to nie krasnoludki wybudowały te nowoczesne stadiony czy drogi, lecz świetni fachowcy.

Organizatorem przedsięwzięcia po polskiej stronie jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB), który do udziału w meczu zaprosił największe przedsiębiorstwa budujące obiekty na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Firmy wydelegowały do kadry swoich przedstawicieli, a zadania selekcji reprezentacyjne ekipy podczas zgrupowania w Pruszkowie podjęli się polscy trenerzy Antoni Piechniczek i Jerzy Engel. Drużynę ukraińską poprowadzi natomiast Wołodymyr Troszkin.

Ideę dwumeczu polskich i ukraińskich budowlańców poparli m.in. minister sportu Adam Giersz, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i prezes PZPN Grzegorz Lato.

źródło: www.dziennikbaltycki.pl
zdjęcie: www.pgearena.gdansk.p

logo footer