BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza akcja "Młodzież projektuje skatepark. Konsultacje społeczne w sprawie wizualizacji skateparku"

Już 15 października rusza akcja "Młodzież projektuje skatepark. Konsultacje społeczne w sprawie wizualizacji skateparku" w Konstancinie. Młodzi mieszkańcy, którzy już przeszło rok zabiegają o budowę skateparku, przygotowali ankietę dla mieszkańców gminy.

Organizatorzy akcji "Młodzież projektuje skatepark. Konsultacje społeczne w sprawie wizualizacji skateparku" mają nadzieję, że jej wyniki uzmysłowią wszystkim, jak duże jest zapotrzebowanie na skatepark. Ankieta pomoże również ustalić, jak ma wyglądać oraz gdzie powinien powstać skatepark, tak aby nikomu nie przeszkadzał.

Przygotowaliśmy profesjonalną ankietę, która zawiera kilka pytań dotyczących potrzeb mieszkańców w zakresie budowy skateparku, informuje Tomasz Nowicki, szef zespołu "Skatepark w Konstancinie-Jeziornie".

Nawiązaliśmy współpracę z firmą Techramps z Krakowa, która zgodziła się wykonać dla miasta bezpłatną wizualizację skateparku wraz ze wstępnym kosztorysem, dodaje. Ankieta składa się z 10 pytań. Ma nie tylko pokazać, jak duże jest zapotrzebowanie na skatepark wśród konstancińskiej młodzieży, lecz także umożliwić zaprojektowanie obiektu zgodnie z oczekiwaniami jego przyszłych użytkowników. Odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki skateparku oraz jego lokalizacji spełnią także rolę konsultacji społecznych. Jak wiadomo, z takiego obiektu mogą korzystać różne grupy danej dyscypliny sportowej, dlatego też konsultacje społeczne są bardzo ważnym elementem naszej inicjatywy. Nie chcemy później spotkać się z opinią, że jakaś grupa została pominięta i skatepark został zaprojektowany przeciwko niej, dodaje Tomasz Nowicki.

Inicjatorem budowy skateparku oraz akcji "Młodzież projektuje skatepark. Konsultacje społeczne w sprawie wizualizacji skateparku" jest młodzież z Konstancina, która od połowy zeszłego roku apeluje do władz miasta o fundusze na powstanie obiektu dla fanów sportów ekstremalnych. Władze miasta popierają inicjatywę młodych ludzi i deklarują, że skatepark powstanie. Jednak zdaniem burmistrza budowa obiektu mogłaby się rozpocząć najwcześniej w 2013 roku.

Lokalizacja skateparku w Konstancinie nie jest jeszcze ustalona. Burmistrz zaproponował lokalizację między ulicami Mirkowską, Bielawską i Jeziorką, niedaleko boiska MUKS Kosa Konstancin ale również zaproponował przekazanie na ten cel niewykorzystanej działki na "Porąbce".

Sprawa lokalizacji skateparku jest więc nadal otwarta. Mimo wszystko, nie poddamy się. Nie wiadomo, kiedy rada miejska podejmie ostateczną decyzję o wyborze działki pod budowę skateparku, mówi Tomasz Nowicki. Chcielibyśmy, by nastąpiło to jak najszybciej, bo bez tego stoimy w miejscu. Nawet potencjalni sponsorzy mówią, że dla nich działka to minimum, by angażowali się w naszą inicjatywę. Nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć w zapewnienia burmistrza o rozpoczęciu budowy w 2013 roku i skrupulatnie do tego dążyć, dodaje jeden z inicjatorów akcji, który zachęca wszystkich mieszkańców, by wypełnili ankietę.

źródło i zdjęcie: www.konstancin24.eu

logo footer