BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nieformalne spotkanie ministrów ds. sportu

W dniach 13-14 października br., w Krakowie odbyło się nieformalne spotkanie ministrów ds. sportu państw członkowskich Unii Europejskiej.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele instytucji UE (Parlamentu Europejskiego, Komisji i Sekretariatu Generalnego Rady) oraz międzynarodowych organizacji sportowych, w tym Prezydent UEFA

Celem nieformalnego spotkania ministrów do spraw sportu było zainicjowanie ogólnoeuropejskiej dyskusji i współpracy w temacie zwalczania zjawiska ustawiania wyników zawodów sportowych, zarówno w związku z zakładami wzajemnymi, jak i z powodów sportowych.

Podczas rozmów zaprezentowane zostały rezultaty przeprowadzonego w Polsce rachunku satelitarnego sportu, czyli oceny wpływu sektora sportowego na gospodarkę narodową oraz analogicznej analizy dla turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM.

W czasie nieformalnego spotkania ministrów do spraw sportu przedstawiony został europejskiemu środowisku sportowemu program rządowy "Moje boisko-ORLIK 2012".

Częścią posiedzenia ministrów Unii Europejskiej do spraw sportu było też spotkanie na stadionie piłkarskim Cracovii, gdzie zaprezentowały się Miasta Gospodarze Turnieju Finałowego UEFA EURO 2012TM oraz przedstawiony został sportowy program Krakowa.

źródło i zdjęcie: PL.2012

logo footer