BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dziewięć firm w przetargu na dokończenie stadionu w Białymstoku

Do przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku zgłosiło się dziewięć firm i konsorcjów. Przetarg jest ograniczony dwuetapowy.

Firmy, które zgłosiły się do przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku to: Max Bogl Polska (Szczecin), Warbud (Warszawa), Unibep (Bielsk Podlaski), IDS-BUD (Rypin), Hydrobudowa Polska (Przeźmierowo), PORP Polska (Warszawa), Polimex-Mostostal (Warszawa), Eiffage Budownictwo Mitex (Warszawa), Alpine Construction Polska (Kraków).

Co ciekawe, w przetargu bierze udział Eiffage Budownictwo Mitex, któremu w czerwcu wypowiedziano umowę z powodu poważnego opóźnienia inwestycji.

Przetarg na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku jest ograniczony dwuetapowy. Jak poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku Adam Popławski, z tej grupy wybranych zostanie pięć podmiotów. Firmy muszą wykazać, iż spełniają kryteria przede wszystkim w trzech kluczowych kwestiach: odpowiedniego poziomu przychodów, doświadczenia w budowie takich obiektów oraz odpowiedniego poziomu zatrudnienia.

Dopiero tych pięć wybranych podmiotów dostanie pełną dokumentację inwestycji, po czym będą miały 40 dni na przygotowanie oferty cenowej. Cena będzie kluczowym kryterium wyboru wykonawcy.

Władze miasta oceniają, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, budowa stadionu przez nowego wykonawcę powinna zostać wznowiona na początku 2012 roku. Dokończenie I etapu (około połowy obiektu) powinno potrwać 9 miesięcy od wejścia na plac budowy; II etap powinien być gotowy 6-12 miesięcy później, tak by stadion był gotowy do końca 2013 roku.

Nowy stadion miejski w Białymstoku ma pomieścić 22,5 tys. widzów i spełniać standardy europejskie. Całe trybuny mają być zadaszone. Przyznana na inwestycję unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego stanowi 63,7 proc. wartości inwestycji. Według władz Białegostoku, finansowanie unijne inwestycji nie jest zagrożone.

źródło: PAP
zdjęcie: www.stadiony.net

logo footer