BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Lesku powstanie kryta pływalnia

Kryta pływalnia w Lesku powstanie w ramach realizacji zadania "Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lesku etap I". Zamawiającym jest firma Sport Lesko i gmina Lesko, a wykonawcą Skanska.

Kryta pływalnia będzie głównym budynkiem kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lesku. Będzie dysponować basenem pływackim i rekreacyjnym, dwiema zjeżdżalniami - płaszczyznową i rurową oraz brodzikiem dziecięcym i wanną z hydromasażem. Na poziomie plaży przy basenie pływackim powstanie składana widownia, służąca osobom przebywającym na czas zawodów w hali basenów, zaś osoby oglądające zawody będą miały do dyspozycji ogólnodostępną widownię na poziomie galerii.

W obiekcie znajdzie się także zespół odnowy biologicznej, składający się z działów: wodolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i krioterapii, fitness, siłowni i pary saun fińskich oraz punkty usługowe, szatnie wraz z natryskami i pomieszczenia pomocnicze.

Budynek krytej pływalni w Lesku został zaprojektowany w monolitycznej konstrukcji żelbetowej. Całość konstrukcji obiektu została oparta na układzie ścianowym oraz słupowym spoczywającym na płycie fundamentowej. Pokrycie dachu zostanie wykonane z warstwowych płyt dachowych z rdzeniem styropianowym, mocowanych do płatwi z drewna klejonego. Dach pływalni zostanie zrealizowany w układzie nośnym szkieletowym, w konstrukcji z drewna klejonego.

Najciekawszym elementem realizowanego przez nas projektu będzie konstrukcja szkieletu i dachu z drewna klejonego. Dach zostanie wykonany z elementów wielkogabarytowych o dużym stopniu skomplikowania, mówi Roman Kawa, Kierownik Budowy, Skanska.

W utworzonym kompleksie organizowane będą zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od nauki korzystać z niego będą całe rodziny, gdzie każdy powinien znaleźć propozycję dla siebie. W okresie wakacji z usług kompleksu będą mogły korzystać zorganizowane grupy turystyczne, wczasowicze oraz sportowcy.

Władze miasta liczą, że kompleks sportowo-rekreacyjny przyciągnie turystów, zarówno latem, jak i zimą. Łączna wartość projektu wyniesie prawie 19 mln złotych netto. Projekt otrzymał dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego.

źródło i zdjęcie: www.gospodarkapodkarpacka.pl

logo footer