BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion we Lwowie otwarty!

W sobotę, 29 października 2011 roku, uroczyście otwarto stadion we Lwowie - ostatni z czterech ukraińskich stadionów, na których odbędą się mecze Euro 2012.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie ma wątpliwości, że nowy, otwarty w sobotę stadion we Lwowie - Arena Lwów - będzie ciepło witać kolejne generacje kibiców piłkarskich w kraju.

Prezydent Ukrainy odwiedził stadion dzień przed jego uroczystym otwarciem. Powiedział wtedy: Nie mam wątpliwości, że otwarcie tego stadionu pozostanie w pamięci mieszkańców Lwowa na zawsze. To jest obiekt dla młodych kibiców piłkarskich, którzy będą mogli przez lata przychodzić tutaj z dziećmi i wnukami.

Ceremonia otwarcia stadionu we Lwowie zgromadziła dwa tysiące wolontariuszy, aktorów, tancerzy i artystów z różnych państw, którzy wystąpili w teatralnym przedstawieniu poświęconym historii Lwowa. Wydarzeniem wieczoru był występ amerykańskiej piosenkarki Anastacii, po którym zaprezentowano pokaz fajerwerków.

Prace na stadionie we Lwowie rozpoczęły się w listopadzie 2008 roku. Projekt stadionu jest kombinacją tradycyjnej architektury ukraińskiej z nowoczesnością. Dwupiętrowe trybuny oferują komfort oglądania spotkań. Przestronny dach chroni kibiców przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Zamontowane krzesełka na górnej trybunie są głównie w kolorze niebieskim, a na dole głównie w żółtym, symbolizując barwy flagi Ukrainy. Reprezentacja Ukrainy rozegra tu 15 listopada mecz z Austrią. Cztery dni wcześniej Ukraina zagra z Niemcami w pierwszym spotkaniu na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, który został otwarty trzy tygodnie temu.

źródło: www.futbolnet.pl
zdjęcie: UEFA

logo footer