BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Biały Orlik w Skierniewicach

Miasto Skierniewice otrzyma 300 tysięcy złotych na budowę lodowiska w ramach rządowego programu "Biały Orlik".

Jeszcze w lipcu miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lodowisko sezonowe w ramach programu "Biały Orlik" powstanie przy ul. Szarych Szeregów obok Gimnazjum nr 1 i będzie miało wymiary 20x40 metrów. Do użytku mieszkańców i obsługi lodowiska oddany będzie już istniejący budynek, znajdujący się na terenie kompleksu sportowego. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie się tam mieścić szatnia, kasa i wypożyczalnia łyżew.

Dofinansowanie na budowę lodowiska w ramach programu "Biały Orlik" w Skierniewicach przyznane zostało na prace dotyczące przygotowania dokumentacji, dostawę oraz montaż kompaktowego agregatu chłodniczego, montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska, a także band lodowiskowych o wysokości ok. 1,1 m-1,2 m.

Powstanie także brama wjazdowa dla urządzeń serwisowych oraz dwie bramki wejściowe. Uwzględniono również montaż oświetlenia, które zapewnią co najmniej cztery słupy oświetleniowe. W ciągach komunikacyjnych położone zostaną chodniki gumowe o powierzchni 300 m2, które zagwarantują bezpieczne korzystanie z obiektu.

W chwili obecnej trwają prace dotyczące wyłonienia wykonawcy inwestycji, która zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Otwarcie "Białego Orlika" w Skierniewicach planowane jest na grudzień tego roku.

źródło i zdjęcie: www.skierniewice.net.pl

logo footer