BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Sosnowcu powstaje trzeci kompleks boisk typu "Orlik"

W Sosnowcu powstaje już trzeci kompleks sportowy typu „Orlik". Będzie to jednak pierwszy kompleks, który w zimie przekształci się w lodowisko.

Trzecim kompleksem boisk typu "Orlik" w Sosnowcu zarządzać będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7. Sosnowiecka młodzież zyska tym samym kolejne dogodne miejsce do rozwoju fizycznego.

Jak wymienia Krzysztof Polaczkiewicz z Wydziału Informacji i Promocji Miasta. W ramach prac powstaną: ogrodzone boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32,1m. Wybudowany zostanie także budynek sanitarno - szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2, który pełnić będzie funkcję magazynu sprzętu gospodarczo-sportowego, szatni, zespołu higieniczno-sanitarnego, pomieszczenia gospodarza obiektu i trenera środowiskowego. Całość zostanie oświetlona.

Kompleks sportowy "Orlik" będzie w zimie zamieniał się w lodowisko. Będzie ono miało 28 metrów długości i 15 szerokości. Jego funkcjonowanie będzie możliwe do temperatury +10 stopni Celsjusza. Planujemy, aby z lodowiska mógł skorzystać każdy chętny. Nawet ten, kto nie ma łyżew, bowiem będzie można je wypożyczyć przy obiekcie. Natomiast każda osoba, która ma łyżwy i zgłosi się z nimi do specjalnego punktu, będzie mogła je naostrzyć, informuje Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Prace mają zakończyć się z końcem listopada.

Wartość inwestycji to 600 tysięcy złotych, z czego połowa dofinansowana jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miasto ze swojej strony wnosi wkład w tej samej wysokości.

Źródło i zdjęcie: www.esosnowiec.pl

logo footer