BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie basenu i hali sportowej w Rypinie

W Rypinie zakończyła się budowa basenu oraz hali sportowej. Wielkie otwarcie Rypińskiego Centrum Sportu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się 4 listopada br.

Budowa basenu oraz hali sportowej w Rypinie była możliwa dzięki prawie 16 milionom złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przygotowania do realizowanej przez Urząd Marszałkowski rozbudowy bazy sportowej w regionie poprzedziła gruntowna analiza liczby i stanu technicznego obiektów sportowych. Okazało się, że aż 9 powiatów w Kujawsko-Pomorskiem nie ma ani jednej krytej pływalni. Jednym z nich był powiat rypiński, w którym brakowało też pełnowymiarowej hali sportowej.

Budowa kompleksu sportowego w Rypinie, to duży krok w kierunku stworzenia warunków do rozwijania sportu młodzieżowego w tej części naszego regionu. Systematycznie likwidujemy też inne sportowe „białe plamy” na mapie województwa. W ubiegłym roku w Barcinie uruchomiliśmy pierwszą krytą pływalnię w powiecie żnińskim, we wrześniu tego roku taki obiekt powstał w Radziejowie, a w przyszłym roku pierwszy basen w powiecie nakielskim zostanie otwarty w Nakle nad Notecią, mówi marszałek Piotr Całbecki.

Hala sportowa i basen w Rypinie powstały przy Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie. Zlokalizowany w sąsiedztwie dużych rypińskich osiedli kompleks będzie służył nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy i powiatu. Wielofunkcyjna hala sportowa ma arenę z układem trzech boisk, które można oddzielić przesuwanymi kurtynami. Widownia pomieści w sumie 470 osób.

W kompleksie powstał również basen sportowy z widownią na 168 miejsc oraz basen rekreacyjny z atrakcjami i brodzikiem dla dzieci a także 100 metrową zjeżdżalnią. Dodatkowo powstały sala do ćwiczeń gimnastycznych, kręgielnia, siłownia i zespół odnowy biologicznej. Kubatura obiektu to ponad 42 tysiące metrów sześciennych. Koszt inwestycji to około 25 milionów złotych.

Przedsięwzięcie znalazło się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego co oznacza, że ma strategiczne znaczenie dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Dofinansowanie z RPO WK-P wyniosło prawie 16 milionów złotych.

źródło i zdjęcie: www.kujawsko-pomorskie.pl

logo footer