BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W 2012 roku powstaną nowe Orliki w województwie łódzkim

W województwie łódzkim ma w 2012 roku powstać 29 nowych boisk typu "Orlik" - poinformowali na spotkaniu z przedstawicielami zainteresowanych samorządów marszałek Witold Stępień oraz Dariusz Klimczak, członek zarządu województwa łódzkiego.

Jak powiedział obecny na spotkaniu Ryszard Stachurski, sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki. Pierwszy termin naboru wniosków o dofinansowanie upływa 30 listopada 2011 r., które z kompletem załączników, trzeba złożyć w ministerstwie sportu i turystyki. Drugi termin, uzupełniający, jest wyznaczony na 31 marca 2012 r., dodał.

W 2012 roku kompleksy boisk w ramach programu "Moje boisko-Orlik 2012" w województwie łódzkim mają być gotowe w: Zelowie, Brzezinach, Żychlinie, Piotrkowie Trybunalskim, Złoczewie, Zgierzu, Głownie, Pajęcznie, gminach Nowe Ostrowy, Góra Św. Małgorzaty, Piątek, Andrespol, Nowosolna, Żarnów, Siemkowice, Ręczno, Pęczniew, Sieradz, Goszczanów, Klonowa, Wróblew, Bolimów, Godzianów, Rokiciny, Będków, Łubnice, Parzęczew.

Nowe Orliki w województwie łódzkim powstaną przy współudziale finansowym państwa, samorządów województw oraz wnioskodawców.

W przypadku dwóch pierwszych podmiotów kwota przeznaczona na realizację projektu wynosi 33% wartości kosztorysowej, ale nie więcej niż 333 tys. zł brutto.

Od 2008 roku w województwie łódzkim wybudowano 153 boiska typu "Orlik", których łączny koszt wyniósł ponad 50 mln zł.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.lodzkie.pl

logo footer