BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Polimex- Mostostal liczy na kontrakty w infrastrukturze oraz energetyce

Polimex-Mostostal złoży wkrótce ofertę na modernizację Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Konrad Jaskóła, prezes zarządu grupy spodziewa się także dużych kontraktów w sektorze energetycznym, dotyczących m.in. budowy instalacji odsiarczania spalin i realizacji nowych bloków energetycznych.

Polska energetyka wymaga dużych nakładów finansowych związanych z koniecznością dostosowania do wymogów UE (emisja gazów), podniesienia sprawności oraz zwiększenia wytwarzanej mocy. W perspektywie kilku lat planowane jest uruchamianie co roku po ok. 1000 MW mocy, czyli sektor energetyczny będzie zlecał zadania wartości po ok. 2 mld euro.

Polimex rozbudowuje potencjał wykonawczy, jak również projektowy, tak by móc wkrótce oferować inwestorom kompleksową usługę w zakresie realizacji bloków energetycznych dużej mocy. Od kilku lat Polimex-Mostostal zwiększa w swoim portfelu zamówień kontrakty na budowę i modernizację dróg i szlaków kolejowych. Wzrost wydatków na budowę infrastruktury transportowej, a także projekty związane z organizacją mistrzostw EURO 2012, dają podstawę do optymistycznej oceny poziomu zamówień w tym sektorze. Tegoroczna wartość robót wykonanych przez Polimex-Mostostal w drogownictwie przekroczy 500 mln zł (w ubiegłym roku nieco ponad 400 mln zł). Z kolei tegoroczny portfel zamówień tej spółki w kolejnictwie wzrośnie do ponad 500 mln zł, z 300 mln zł w 2008 r. Wzrost robót w tych branżach będzie zatem znacznie wyższy niż planowane 20 proc. w całej Grupie Kapitałowej.

Obecnie Polimex-Mostostal przebudowuje także stadiony piłkarskie w Warszawie i Krakowie, wznosi centra usługowo-handlowe w Nowym Sączu i Tarnowie oraz realizuje specjalne projekty kulturalne: Centrum Chopinowskie, Bibliotekę Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i Centrum Edukacji Artystycznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Zdaniem prezesa Jaskóły, spółka i grupa ma korzystną dywersyfikację usług. Polimex-Mostostal poza generalnym wykonawstwem w przemyśle naftowym, chemicznym i energetyce, ma też szeroką paletę produkcji wyrobów stalowych i usług nowoczesnych zabezpieczeń antykorozyjnych wykorzystywanych m.in. w projektach infrastrukturalnych.

Nie należy jednak zapominać, że mamy do czynienia z rynkiem trudnym, na którym szczególnie małe i średnie firmy odczuwają negatywne skutki spowolnienia gospodarczego i mogą napotykać problemy, zwłaszcza deweloperzy. Jesteśmy gotowi rozszerzać współpracę z tymi firmami, stanowiąc dla nich źródło zleceń, które pojawiają się wraz z podpisywanymi sukcesywnie przez Polimex-Mostostal nowymi kontraktami, powiedział Konrad Jaskóła. Według niego, leży to w interesie obu stron, ponieważ grupa samodzielnie nie będzie w stanie mogli realizować w pełni spodziewanych zamówień.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.stadionslaski.pl

logo footer