BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Opolu wybudowany zostanie basen

Opole dostało dofinansowanie przez Ministerstwo Sportu na budowę nowoczesnego basenu. W ratuszu rozstrzygnięto także przetarg na budowę basenu, cena jaką zaproponował wykonawca jest o 10 mln zł niższa niż zakładano w projekcie.

To oznacza, że na pewno otrzymamy ministerialne dofinansowanie, do tej pory mieliśmy tylko zapewnienie, że dostaniemy te pieniądze. Teraz umowa zostanie podpisana i odesłana do Warszawy, a my możemy ruszać z budową, zaznaczył wiceprezydent Opola, Krzysztof Kawałko..

W Opolu wybudowany zostanie basen, a całkowity koszt inwestycji to ponad 52 mln zł. 22 mln to dotacja z ministerstwa. Ponad 24 miliony w budżecie przygotowało miasto, 6 mln ma do inwestycji dołożyć Politechnika Opolska. Nowoczesny 50-metrowy basen powstanie na terenie 2. kampusu opolskiej uczelni technicznej.

W skład kompleksu basenowego wejdą: niecka główna, 25-metrowy basen rozgrzewkowy i basen solankowy, oraz tzw. rzeczka z prądem wody. Na widowni basenu według projektu będzie mogło zasiąść 650 osób. Całkowita powierzchnia kompleksu to ponad 4,5 tys. metrów kw.

W ratuszu rozstrzygnięto już przetarg na budowę basenu w Opolu, cena jaką zaproponował wykonawca jest o 10 mln zł niższa niż zakładano w projekcie. Oszczędności rozłożą się równomiernie na wszystkich, którzy angażują pieniądze w inwestycję. Dla miasta oznacza to dodatkowe ponad 5 mln zł. To na razie pieniądze wirtualne, ale bardzo nas cieszy ta oszczędność, zaznaczył wiceprezydent.

Kawałko zapowiedział, że zaoszczędzone środki chciałby przeznaczyć na rewitalizację miejskiej infrastruktury sportowej - hali widowiskowo-sportowej "Okrąglak" i krytego lodowiska "Toropol".

Mamy w budżecie zaplanowane 2,5 mln na remont "Okrąglaka", a to na pewno za mało. Nie mamy za to pieniędzy na remont "Toropolu", i zaoszczędzone środki powinny zostać przeznaczone na te cele, podkreślił wiceprezydent.

źródło: PAP
zdjęcie: www.mosir.opole.pl

logo footer