BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Maciejowicach otwarto kompleks boisk "Orlik"

W Maciejowicach otwarto kompleks boisk "Moje Boisko-Orlik 2012". Obiekty powstały przy miejscowej Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum.

Koszt wybudowanego kompleksu boisk typu "Orlik" w Maciejowicach to 995 tys. zł, z czego 467 tys. zł to dotacja celowa Ministerstwa Sportu i Turystyki i 328 tys. zł z budżetu marszałka województwa mazowieckiego. Pozostałe niespełna 200 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Maciejowice.

Cały nowo otwarty kompleks boisk typu "Orlik" w Maciejowicach powstał w cztery miesiące. W skład kompleksu wchodzą: boisko z trawy syntetycznej o wymiarach 30x60 m oraz boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19x32 m do gry w koszykówkę i siatkówkę o nawierzchni poliuretanowej. Kompleks uzupełnia zaplecze sanitarno-szatniowe, oświetlenie i chodnik.

Cieszymy się, że na terenie gminy Maciejowice powstała kolejna inwestycja służąca mieszkańcom. Radość jest tym większa, że jest to kolejna inwestycja dla oświaty. Mam nadzieję, że nie ostatnia. Wyrażam głęboką nadzieję, że oddawany kompleks boisk przyczyni się do wzrostu zainteresowania sportem wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych mieszkańców gminy, mówił Sylwester Dymiński, wójt gminy Maciejowice.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze hali sportowej. Dwie sale gimnastyczne nie wystarczają do pełnej realizacji lekcji wychowania fizycznego, nie mówiąc o wyczynowym sporcie, dodał.

źródło i zdjęcie: www.wirtualnygarwolin.pl

logo footer